آموزش وردپرس
خانه / اقتصادی / به قلم قربانعلی خبازکناری : من شهرم را دوست دارم، حتی اگر کم‌برخوردارترین شهر ایران باشد …

به قلم قربانعلی خبازکناری : من شهرم را دوست دارم، حتی اگر کم‌برخوردارترین شهر ایران باشد …

 

فریدون‌کنار شهر درنا،دریا،برنج،ماهی،پرنده ،تالاب بین‌المللی فریدون‌کنار شهر پرنده‌های مهاجر ، فریدون‌کنار شهر بصیر و بصیرت ، فریدون‌کنار شهر علم و فرهگ و پژوهش و ورزش ، فریدون‌کنار شهر شهادت و ایثار و مذهب ، فریدون‌کنار شهر ….

 

 

به گزارش کناریها،اخیرا از جانب وزارت کشور آماری مبنی بر وضعیت اجتماعی شهرهای کشور ارائه شد که در آن شهر فریدون‌کنار جزء ۳۱ شهر کم‌برخودار کشور و تنها شهر کم‌برخوردار استان مازندران قرار گرفت.

چطور میتوان باور کرد که شهر فریدون‌کنار با این همه نعمات خدادادی جز این لیست قرار بگیرد؟ واقعا اگر ما این نعمات خدادادی را نداشتیم در کجای پازل قرار میگرفتیم؟

فریدون‌کنار: شهری که در آن طبق آمار وزارت کشور بیان شده است دارای توسعه پایین و آسیب‌های اجتماعی بالا و کم‌برخوردار‌ترین شهر استان مازندران است.

البته قرار گرفتن در این لیست باید از دو جنبه مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد؟ نگاه اول این است که آیا واقعا شهر فریدون‌کنار در مازندران جزء کم‌برخوردارترین شهرهای استان است یا خیر؟ و این عقب‌ماندگی‌ها بیشتر در چه زمینه‌هایی است و یا معیار وزارت کشور برحسب چه اولویت‌هایی بوده است برای این انتخاب ؟ در هر صورت این رو سکه‌ی قسمت منفی آن است که باید برای مردم توضیح کامل و جامع‌تری را مطرح کرد.

حال بنظر شما مردم و مسئولین فریدون‌کنار باید از قرار گرفتن در این لیست خوشحال باشند یا ناراحت ؟!؟!

نگاه دوم روی مثبت سکه است که باید به آن توجه ویژه داشت چراکه دولت برای اینکه بتواند شهرهای کم‌برخوردار را از این کمبودها، وضعیت نابسامان ، هنجارها، عقب‌ماندگی‌ها و آسیب‌های اجتماعی و … رها سازد و به توسعه پایدار برساند نیازمند آن است که توجه ویژه به این شهرها داشته باشد، خدمات و امکانات بیشتری ارائه، بودجه‌های مناسب‌تری را مصوب و طر‌ح‌های قابل توجه‌تر و شایسته‌تری نسبت به شهر‌های دیگر در شهرهای کم‌برخوردار و توسعه نیافته اجرا کند.

اما آنچه برهمه‌گان پیداست نقش کم‌‌رنگ مسئولین در توسعه و پیشرفت فریدون‌کنار است، چرا که باید از مسئولان محترم پرسید که برای فریدون‌کنار چه کردید؟ آمار طلاق ، آمار اعتیاد ، آمار اشتغال ، آمار مسکن ، آمار هنجارها و ناهنجاری‌های اجتماعی و آمار …. در فریدون‌کنار چقدر است؟ البته باید به این موضوع اشاره کرد که قرار گرفتن در این لیست به تلاش مسئولین فریدون‌کنار صورت گرفته است با توجه به اینکه مسئولین شهرهای دیگر استان مازندران خواستار و مدعی این موضوع بوده و هستند که بتوانند شهری از منطقه خود را در این لیست قرار دهند تا بتوانند از دولت امکانات و بودجه‌های قابل توجهی دریافت کنند و باید به این موضوع هم اشاره کرد که عقب‌ماندگی‌های مدنظر قطعا در یک بازه‌ی زمانی خاص صورت نگرفته است و قطعا این اتفاقات در زمینه آسیب‌های و توسعه نیافتگی و … در طول سالیان دراز همه موارد دست به دست هم داده است که فریدون‌کنار به اینجا برسد

در هر صورت ادعاهای مسئولین فریدون‌کنار در تمامی ادوار و دوره‌ها که گاها گوش آسمان را کر میکرد و میکند را میتوان از وضعیت،بندر،بیمارستان کمربندی،مبلمان،شهری،رفاه اجتماعی حقوق شهروندی،عدالت اجتماعی و غیره … حدس زد.

امیدوارم مطالبی که به بهانه‌ی کم‌برخوردارترین شهر استان مازندران نوشتم به کسی بر نخورد و مسئولین در پی حذف کردن منتقد نباشند تا بتوانیم در کنار هم،باهم و برای هم برای ایده‌آل‌ها تلاش کنیم.

✍ #قربانعلی_خبازکناری ، ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۷

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

شکارچیان غیرمجاز درآمل و فریدونکنار دستگیرشدند

ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران ، درحین گشت وکنترل درشهرهای آمل و فریدونکنار شکارچیان غیرمجاز را دستگیرکردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =