آموزش وردپرس
خانه / شهرستان / کانون های مساجد کارگشا در مسائل فرهنگی

کانون های مساجد کارگشا در مسائل فرهنگی

به گزارش کناریها،ولی الله نانواکناری با گرامیداشت ۱۸ اسفندماه سالروز تشکیل کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، بیان کرد: مسجد پایگاه فرهنگی کشور است و ما باید بگونه ای برنامه ریزی کنیم که بتوانیم از این پایگاه به نحو احسن استفاده شود.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر  در مجلس شورای اسلامی به نقش رسانه ها ، دانشگاه ها، مدارس و مساجد در امورات فرهنگی اشاره کرد و گفت: نقش مساجد از همه ی نهادها مهم تر و کلیدی تر است زیرا مساجد محل رجوع آحاد مردم در کوچکترین اجتماعات روستایی و شهری می باشد.

نانواکناری در ادامه  افزود:امروزه مسائل فرهنگی یکی از مشکلات اساسی جامعه ما می باشد که دشمن در این زمینه سرمایه گذاری بسیار فراوانی کرده است و ما باید با یاری از کانون های مساجد و با توجه به امکانات موجود در هر شهر و روستا به مقابله با این نقشه دشمن بپردازیم.

 وی کانون های مساجد را یکی  از برکات ارزشمند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: اصلی ترین رسالت کانون های مسجد شناسایی ظرفیت های محلی و رفع آسیب های آن منطقه است.

نانواکناری در ادامه گفت : بهتر است در این کانون ها مقتضیات سنی و جنسی در نظر گرفته شود و برای دختران و پسران در سنین مختلف هیئت های مختلف تشکیل شود.

وی افزود: ما باید بکوشیم تا در کانون ها با ایجاد شور و نشاط ،برخورد های مهربانانه و فراهم کردن برنامه های تفریحی-فرهنگی  جوانان را جذب مساجد کنیم و همانند اوایل انقلاب شاهد حضور پر شور و همچنین نقش تاثیر گذار این نسل در ارتقاء مسائل فرهنگی کشور باشیم.

/خبرگزاری شبستان

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

حسین یکتا در سالگرد شهید مدافع حرم علی عابدینی: لشکرهای مقاومت در دنیا دشمن را عصبانی کرده است/ دولت پس از ۲ سال به پیش‌بینی رهبری رسید

روایتگر دفاع مقدس گفت: امروز به برکت خون شهدا لشکرهای مقاومت در دنیا شکل گرفته و دشمن از دست جمهوری اسلامی ناراحت است که به فرموده رهبری این‌ها نفس‌های آخر را می‌کشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 1 = 5