آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / مدیرکل ثبت احوال مازندران اعلام کرد وجود بیش از ۲۰۰ مرکز ثبت‌نام کارت ملی هوشمند

مدیرکل ثبت احوال مازندران اعلام کرد وجود بیش از ۲۰۰ مرکز ثبت‌نام کارت ملی هوشمند

به گزارشپایگاه خبری کناریها؛ علی رجبی در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: رئیس سابق اداره ثبت احوال فریدونکنار یکی از مسئولان خلاق و متعهد بوده که به افتخار بازنشستگی نائل شد.

وی در ادامه با اشاره به وقایع چهارگانه سال ۹۷ در مازندران یادآور شد: آمار ولادت در ۱۱ ماه به تعداد ۳۶ هزار و ۷۶۸ نفر به ثبت رسیده که به نسبت سال گذشته با کاهش ۱۰ درصدی رو به رو بوده است. 

رجبی با اشاره به آمار فوت در مازندران خاطرنشان کرد: آمار فوت به تعداد ۱۵ هزار و ۳۵۱ نفر به ثبت رسیده که شاهد افزایش سه درصدی بودیم. 

مدیرکل ثبت احوال مازندران از کاهش ازدواج و طلاق در سال ۹۷ خبر داد و تصریح کرد: تعداد ۱۸ هزار و ۵۲۷ مورد ازدواج امسال به ثبت رسیده که در مشاهده با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱۴ درصدی و همچنین در زمینه طلاق ۶ هزار و ۸۰۰ واقعه به ثبت رسیده که این رویداد هم با کاهش ۸٫۲ دهم رو به رو بوده است. 

رجبی با بیان اینکه کاهش طلاق با تلاش مسئولان ارشد استان محقق شد گفت: با تلاش های استاندار و مسئولان استانی شاهد کاهش نرخ طلاق به میزان ۲٫۲ دهم در مازندران هستیم که با نرخ کشوری که ۲٫۱ دهم است برابری می‌کند. 

وی با اشاره به آمار صدور کارت ملی هوشمند در مازندران یادآور شد: بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در مازندران واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که در حال حاضر بیش از دو میلیون و صد هزار نفر که ۸۱ درصد از جمعیت استان را شامل می شود کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند. 

مدیرکل ثبت احوال مازندران ادامه داد: با درنظر گرفتن جمعیتی که در سال آینده به ما اضافه می شوند در حدود ۵۴۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند باقی می‌مانند که تلاش ما بر این است تا ۶ ماهه نخست ثبت‌نام از تمامی افراد انجام شود. 

رجبی اظهار کرد: از ابتدای سال آینده کارت های ملی قدیمی قابل اعتبار نیست و با توجه به اینکه بانک ها، دفاتر ثبت و مکان های اداری از دریافت کارت ملی قدیمی خودداری می کنند شهروندان باید در صف های طولانی ثبت نام قرار گیرند که امکان دارد برای آن‌ها مشکلاتی را به همراه داشته باشند پس بنابراین لازم است که هرچه سریعتر نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند. 

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۵۰ دفتر پیشخوان، ۳۰ اداره پست و ۳۰ اداره ثبت احوال در مازندران موجود است که مردم می توانند برای ثبت نام به این مراکز مراجعه کنند.

به گزارش بلاغ، در این جلسه از زحمات حرمت‌الله قیصری که به افتخار بازنشستگی نائل شد تجلیل به‌عمل آمد و مهدی مجیدی رئیس سابق اداره ثبت احوال کجور به عنوان رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار منصوب شد./بلاغ

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

شفیع‌زاده رییس جعیت هلال احمر فریدون‌کنار امسال در طرح‌دریا شهرستان مانند سال گذشته فوتی غریق نداشته ایم/ ۱۱ مورد مصدوم ناشی از حوادث موتورهای چهارچرخ به بیمارستان منقل شدند

شفیع‌زاده، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فریدون‌کنار در جلسه شورای اداری گفت: ما امسال در طرح دریا ۷۳ ناجی، ۲۳ نقاط حادثه‌خیز، ۱ پایگاه امداد ونجات ثابت داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + = 17