آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / شهرستان / ثبت اولین مورد اهدای عضو امسال در مازندران
کارشناس معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اهدای عضو بانوی ۲۵ ساله در فریدونکنار خبر داد.

ثبت اولین مورد اهدای عضو امسال در مازندران

فاطمه یداللهی کارشناس معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه اولین مورد اهدای عضو مازندران امسال ثبت شد، کفت: بانوی ۲۵ ساله که به دنبال مسمومیت دارویی دچار ایست قلبی شده بود، در بیمارستان امام خمینی فریدونکنار مرگ مغزی شد.

وی افزود: اعضای بدن این بانوی جوان با رضایت خانواده اش اهدا شد.

یداللهی با بیان اینکه اعضای بدن ۱۴ نفر پارسال در مازندران اهدا شد، گفت: ۲۸ نفر سال ۹۵ و ۲۳ نفر نیز سال ۹۶ اعضای بدن خود را اهدا کرده بودند.

یداللهی با بیان اینکه از نظر جلب رضایت برای اهدای عضو نسبت به موارد مرگ مغزی پیشرفت داشتیم، افزود: مازندران جزء استان‌های برتر در شناسایی و مراقبت از مورد مرگ مغزی و تایید و تشخیص مرگ مغزی از سوی پزشکان متخصص است.

کارشناس معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: در ایران ۲ هزار و ۷۰۰ بیمار نیازمند به عضو وجود دارد که روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از بیماران به علت عدم وجود ارگان مناسب فوت می‌کنند.

وی گفت: هر فرد مرگ مغزی می‌تواند با اهدای یک تا ۸ ارگان حیاتی خود مانند قلب، کبد، دو ریه، دو کلیه، لوزالمعده و روده فردی را از مرگ حتمی نجات دهد.

کارشناس معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه با اهدای یک تا ۵۳ بافت یک تا ۵۳ نفر از معلولیت خارج می‌شوند، افزود: تخصیص ارگان‌های فرد مرگ مغزی از سوی مرکز تخصیص عضو وزارت بهداشت بر اساس متناسب بودن آزمایشات و اورژانسی بودن وضعیت گیرنده است.

یداللهی گفت: ۴۵ هزار نفر در مازندران تاکنون کارت اهدای عضو دریافت کردند و افرادی که تمایل به ثبت نام برای دریافت کارت اهدای عضو هستند به آدرس سایت ehda-center  مراجعه کنند./باشگاه خبرنگاران جوان 

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

اقناع مشروط نانواکناری از پاسخ های وزیر کشور

نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر کشور به شرط برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه درخصوص دپوی زباله در شهرهای استان مازندران با مجمع نمایندگان استان مازندران، قانع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

35 + = 37