رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد افزایش ۲۰ درصدی کشت مکانیزه برنج در مازندران

به گزارش پایگاه خبری کناریها؛عزیزالله شهیدی‌فر بعدازظهر در آیین نخستین نشاء مکانیزه کشور که در روستای باقرتنگه شهرستان بابلسر برگزار شد، با بیان اینکه امسال تعداد  بانک نشا در مازندران از ۸۰ واحد به ۸۵ واحد رسید، اظهار کرد: کشت مکانیزه برنج سال‌های گذشته ۵۲ هزار هکتار بود که امسال به ۶۰ هزار هکتار افزایش می‌کند.

وی کشت ارقام پرمحصول را از ۴۷ هزار هکتار به ۵۵ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: سال گذشته ۸۷۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در بخش‌های مختلف زراعی، باغی، دام، طیور، شیلات، مکانیزاسیون در اختیار کشاورزان مازندران قرار گرفت که این عدد در سال ۹۶، ۴۸۰ میلیارد تومان بود.

شهیدی‌فر گفت: ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ و ۶ درصدی در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت که محرک خوبی در این بخش بود.

وی اضافه کرد: با در اختیار قراردادن تسهیلات در حوزه نشاکاری، پیش‌بینی می‌شود امسال کشت مکانیزه افزایش ۲۰ درصدی داشته باشد.

احمد حسین‌زادگان اظهار کرد: دولت در تنظیم واردات، زمان واردات و میزان واردات سعی دارد حمایت‌های لازم را برای کشاورزان داشته باشد.

وی افزود: واردات بی‌رویه و زمان نامناسب می‌تواند در کاهش قیمت محصولات کشاورزی اثرگذار باشد و  زحمات یک‌ساله به هدر رود.

استاندار مازندران افزود: کشور نیاز به واردات برنج دارد اما باید در زمانی واردات را آزاد کند که در قیمت محصول برنج در زمانی‌که را به بازار تحویل می‌دهد خدشه‌ای وارد نشود.

حسین‌زادگان گفت: در بحث نهاده‌های کشاورزی حمایت‌های لازم را از طریق جهادکشاورزی انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: در کشت برنج باید قیمت تمام شده تولید برای کشاورز پایین‌تر باشد و هم روش‌های نوین در کشت برنج مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه حمایت‌های لازم برای کشاورزان صورت می‌گیرد./فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 − 18 =