آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / صادرات بیش از ۱۷۴ هزار تن محصولات کشاورزی از مازندران

صادرات بیش از ۱۷۴ هزار تن محصولات کشاورزی از مازندران

به گزارش کناریها؛ سلیمان حاتم نژاد مدیر توسعه بازرگانی اداره کل جهاد کشاورزی مازندران، گفت: ۱۷۴ هزار و ۲۱۶ تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۳۱۲ میلیون دلار پارسال از استان به کشور‌های عراق، فدراسیون روسیه، افغانستان، ترکمنستان و قزاقستان صادر شد.

وی با اشاره به معرفی ۱۰ نفر از صادرکنندگان محصولات کشاورزی برای دریافت ۱۸۰ میلیارد ریال وام سرمایه در گردش با هماهنگی اتاق بازرگانی و معرفی از طریق وزارت متبوع به بانک عامل، افزود: تاکنون ۶ نفر موفق به دریافت پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از اینتسهیلات شدند و برای مابقی متقاضیان در حال پیگیری است.

وی گفت: توزیع یک هزار و ۶۲۲ تن گوشت مرغ منجمد و چهار هزار و ۸۵۰ تن گوشت گرم مرغ، یک هزار و ۳۴۰ تن گوشت منجمد و ۱۲۵ تن گوشت گوساله گرم، ۶۸ تن گوشت منجمد و ۱۴۵ تن گرم گوسفندی با قیمت مصوب دولتی در سطح استان در فروشگا‌های زنجیره ای، رصد و پایش نهاده‌های دامی ترخیصی از بنادر نوشهر، امیر آباد و فریدونکنار، رصد و پایش نهاده‌های دامی رسوبی در بنادر در جهت ترخیص به موقع و تحویل به دامداران و مرغداران، رصد و پایش سه هزار و ۳۶۷ مورد کالا‌های اساسی مشمول ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی از دیگر فعالیت‌های این مدیریت در سال گذشته بوده است.

حاتم نژاد افزود: ۸۵ مورد مجوز تاسیس گل و گیاه، ۲۷ مورد مجوز موافقت نامه اولیه گل و گیاه، ۲۴ مورد مجوز مکانیزاسیون و ۲۶ مورد مجوز بهره برداری گل و گیاه پارسال در استان صادر شد./باشگاه خبرنگاران جوان

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

بهره برداری از بزرگترین بیمارستان تخصصی دامپزشکی شمال کشور در فریدونکنار این بیمارستان در چهار طبقه و با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومانی به بهره برداری رسید.

بیمارستان تخصصی دامپزشکی دکتر حسن زاده فریدونکنار با مساحت هزار متر مربع در چهار طبقه و با سرمایه گذاری 25 میلیارد تومانی و با مجهزترین امکانات و روش روز به بهره برداری رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 12 = 21