آموزش وردپرس
خانه / اجتماعی / اجرای طرح لایروبی آببندان‌ها در فریدونکنار

اجرای طرح لایروبی آببندان‌ها در فریدونکنار

به گزارش پایگاه خبری کناریها؛ محمد هادی‌زاده مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با بیان اینکه ۴۲ آب‌بندان این شهرستان که در حدود ۷۰۰ هکتار است آبگیری شد، گفت: ۱۳ قطعه از این آب بندان‌ها به مساحت ۳۱۷ هکتار در روستا‌های ازباران، سوته، نوایی‌محله، بی‌نمد، طوله‌سرا، منقارپی و حیدرکلا این شهرستان لایروبی شود.
وی افزود: مرمت و لایروبی آب‌بندان‌ها موجب مدیریت ریسک در خشکسالی می‌شود و موجب دلگرمی روستاییان و گسترش روحیه اعتماد به نفس آن‌ها در مقابله با مشکلات می‌شود.

وی با اشاره به نحوه پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان سیل اخیرگفت: تاکنون به ۴۱ بهره‌بردار خسارت دیده از سیل این شهرستان که تحت پوشش بیمه کشاورزی بودند ۱۷۰ میلیون ریال غرامت پرداخت شد.

وی با بیان اینکه این شهرستان دارای ۶ هزار و ۲۲ هکتار اراضی شالیزاری است افزود: در حال حاضر ۵ هزار و ۹۰۰ هکتار آن معادل ۹۰ درصد نشاکاری شد که از این میزان حدود ۵۰ هکتار به صورت نشاء مکانیزه بوده است.

وی گفت: برای حمایت از کشت برنج ۱۲ تن بذر اصلاح شده از نوع ارقام هاشمی و گرم و طارم بین کشاورزان فریدونکناری توزیع شد. /باشگاه خبرنگاران جوان

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

تعرفه بالای گمرکی و نبود شرکت حمل و نقل بین‌المللی پای ثابت جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی

دومین جلسه کارگروه دولت و بخش خصوصی برای دومین بار در ماه جاری برگزار شده است که تعرفه بالاگمرکی و نبود شرکت حمل و نقل بین‌المللی پای ثابت این جلسات حداقل از 10 سال گذشته تاکنون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 − = 76