سریال دنباله‌دار تغییر شهرداران در مازندران ادامه دارد؛ ۶ شهر مازندران شهردار جدید می‌خواهند/آخرین وضعیت انتخاب شهردار فریدونکنار

به گزارش کناریها، از سال گذشته تا کنون، تغییرات در پست شهرداری‌های استان مازندران به‌صورت پی در پی در حال انجام است.

اکنون که تنها بیشتر از دو ماه از سال نگذشته است و بخش زیادی از آن هم، تعطیل بود؛ اما تغییرات در شهرداری‌های آمل، قائم‌شهر و ساری رخ داد و برخی شهرها هم در گیر و دار داغ انتخاب شهردار به جای شهردار مستعفی یا کنار گذاشته شده خود هستند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری مازندران در این‌باره به خبرنگار ما گفت: جدا از تغییرات گوناگون در سمت شهرداران استان در سال گذشته، امسال هم تاکنون انتصاب چند شهردار را در شهرهای مازندران داشتیم.

سیدمحمد محمدی تاکامی افزود: البته چند شهر فریدونکنار، نور، شیرود و خرم آباد نیز در حال انتخاب شهردار جدید هستند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها استانداری مازندران در خصوص آخرین وضعیت انتخاب شهردار در شهر فریدونکنار گفت: اعضای شورای شهر در حال رایزنی با گزینه‌های پیشنهادی و مورد نظر هستند.

این مسئول ادامه داد: البته اینکه شورای شهر از طریق فراخوان اقدام کند یا خودشان به روش‌های گوناگون به انتخاب گزینه مورد نظر برسند، با خودشان است اما باید مفاد آیین نامه اجرایی وزارت کشور را در خصوص شرایط احراز کاملا رعایت کنند.

عضو شورای شهر فریدونکنار نیز در خصوص آخرین وضعیت انتخاب شهردار فریدونکنار مطرح کرد: در حال حاضر، هیچ گزینه جدی برای این سمت وجود ندارد.

مهدی بابکی ادامه داد: هم اکنون در حال رایزنی و بررسی چند گزینه پیشنهادی و در نظر گرفته از سوی اعضا برای این سمت هستیم.

عضو شورای شهر فریدونکنار خاطرنشان کرد: بنا بر قانون در مرحله نخست و پس از انتخاب سرپرست نزدیک به سه ماه فرصت داریم تا برای انتخاب شهردار اقدام و گزینه نهایی را اعلام کنیم.

به گفته بابکی، شورای شهر فریدونکنار در حال مصاحبه گرفتن از برخی گزینه‌‌های مدنظر است تا به یک گزینه مطلوب برسد اما آنچه از ظواهر و خبرها حاکی است تاکنون این دید و بازدیدها، چنگی به دل کسی نزده است و به یک گزینه جدی نرسیده‌اند.

در سال گذشته مهمترین تغییرات در شهرداری‌های استان مربوط به کنار گذاشتن و یا استعفای شهرداران شهرهای بابل، نکا، رامسر و نوشهر بود و این موج تغییرات اکنون پس از گذر از شهرهای آمل، قائم‌شهر و ساری به فریدونکنار رسیده است و باید منتظر ماند و دید، مقصد بعدی آن کدام شهر است؟!

مازندران دارای ۲۲ شهرستان و ۵۸ شهر با جمعيتی بالغ بر سه ميليون و ۳۰۰ هزار نفر است.
بلاغ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 51 = 56