افزایش حدودا ۳۰ درصدی نرخ سرویس مدارس


به گزارش کناریها ، بیست‌و‌نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر فریدونکنار با ریاست شیاری رییس شورا واعضای شورای شهر, آزادی کناری شهردار، نامدار مدیرعامل حمل ونقل همگانی،مسئول واحد شهرسازی و کارشناس نوسازی به اتفاق اصحاب رسانه در دفتر کار شورا برگزار شد
نامدار مدیر عامل سازمان حمل و نقل شهری فریدونکنار:این سازمان طبق اساسنامه سال ۹۶ که از طریق وزارت کشور به استانداری و از آنجا به شهرداریها ابلاغ گردید فعالیت می کند، این سازمان دارای شورای مرکزی می باشد و اعضای آن رئیس راهنمایی و رانندگی،نماینده ای از شورا، نماینده وزارت کشور، نماینده استاندار و شهردار می باشد، از آنجایی که در سال ۹۶ و ۹۷ افزایش ۲۴ درصدی در بحث نرخ سرویس داشته ایم و مسافت زیر ۳.۵ کیلومتر ۷۰ هزارتومان و بالای این مقدار ۷۵ هزارتومان بوده است و حق عضویت نیز برای تاکسی ها ۵۵ هزارتومان، پیشنهاد هیئت مدیره سازمان درباره افزایش نرخ سرویس مدارس ۳۰ درصد می باشد.
شیاری: مخالف ۳۰ درصد هستم،از آنجایی که در سال ۹۶ افزایش ۲۴ درصدی داشته ایم و ظرف ۲ سال افزایش ۵۴ درصدی برای خانواده ها سخت است،بنده نظرم روی ۲۵ درصد می باشد.
قاسمی: کرایه های سرویس دانش اموزی طوری برنامه ریزی گردد که هم خانواده های دانش اموزان و هم راننده های وسایل نقلیه دیده شوند و عدالت برای هر دو گروه برقرار گردد.

درباره ممیزی چند نکته حائز اهمیت است: شرکت امارد حق وحقوق نیروهایش را پرداخت نمی کرد،شرکتی بدون پشتوانه مالی می باشد،ارزیابی دقیقی از مستحدثات نداشته است،هزینه هر پرونده نسبت به شرکت های هم تراز دیگر بیشتراست.بازده ریالی خوبی برای شهرداری نداشته است برای همین خواهان قطع همکاری شهرداری با این شرکت هستم.

باقرزاده: موافق ۳۰ درصد هستم، اما نرخ سرویس روستاها را هم در نظر بگیرید و صرفا نرخ شهری را بررسی نکنیم چرا که برخی مدارس مانند نمونه دولتی در ازباران هست و دانش آموزان زیادی از شهر به این مدارس در روستا می روند.
محمد‌علی آزادی شهردار جدید فریدونکنار: ضمن تشکر از رسانه ها جهت پوشش خبری، مردم شریف بزودی بی منت طعم شیرین خدمت من را خواهند چشید.در بحث افزایش نرخ سرویس مدارس باید به سمت مردم غش کرد تا همه چی به نفع مردم باشد، در رابطه با افزایش ۳۰ درصدی کرایه، بنده نظرم گرد کردن رقم بدست آمده بالا است.
بابکی: دغدغه من در بحث حمل و نقل مهمتر از بحث افزایش نرخ سرویس بحث مکان هایی است که خط تاکسی ندارند، خیابان ساحلی و خیلی از نقاط تاکسی ها نمی روند و این ها باید بررسی شود.
خانم عزیزی: موافق افزایش نرخ سرویس هستم اما به شدت با افزایش ۳۰ درصدی مخالفم چرا که خانواده ها در فشارند و این سرویس ها و راننده ها هستند که به مدارس نیاز دارند و مدارس به آن ها نیاز ندارد.

تعیین نرخ سرویس مدارس باتوجه به تورم موجود و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی هم برای رانندگان و هم خانواده به شرح ذیل تصویب گردید:

نرخ مسیرهای زیر ۳/۵کیلومتراز ۷۰هزارتومان به۸۵هزارتومان، افزایش یافت و سرویس دهی مسیرهای بالای ۳/۵کیلومتر از ۷۵هزارتومان با۱۵هزارتومان افزایش، به۹۰هزارتومان رسید ،همچنین هزینه ساماندهی برای شرکت در سرویس مدارس به ۳۰هزارتومن و برای سازمان نیز بدون هیچ افزایشی به همان مبلغ ۳۰هزارتومان قبلی خود باقی ماند.

در بحث ممیزی هم ربیع نتاج گزارشی را ارائه داد: در دوره شهردار قبلی ۱۷ هزار واحد داشتیم که ۱۱ هزار واحد آن بدون مجوز بود ،از محل پرداخت باقی مانده ممیزی املاک ۹۹۵ میلیون تومان طلب داریم،در ۴ ماهه اول ۹۸ مبلغی بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان درآمد ممیزی املاک بوده است که نسبت به سال مشابه قبل افزایش داشته ایم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 + = 75