در جلسه ساماندهی تالاب فریدون‌کنار، صید و شکار که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد چه گذشت؟/ از انتقاد فرماندار به محیط‌ زیست تا گلایه دامگاه‌داران


به گزارش کناریها ، صبح دیروز جلسه‌ای درخصوص صید پرندگان و تالاب بین‌المللی فریدون‌کنار برگزار شد. در این جلسه که معاونین محیط زیست استان حضور داشتند فرماندار فریدون‌کنار نسبت به کم‌کاری محیط زیست گلایه کرد.

محیط‌زیست قرار بود در مدت ۵ ساله روش‌های غیرمجاز صید از قبیل کرس و گذر را حذف کند اما ۴ سال از آن تاریخ میگذرد و تاکنون اقدامی انجام نشد و سال آخر سعی دارند این مصوبه را اجرا کنند که نصیری، فرماندار فریدون‌کنار با انتقاد از این موضوع مطرح کرد محیط زیست اقدامی جهت انجام این موضوع انجام نداده است و خود دامگاه‌داران تعداد کرس‌های خود را به یک عدد رساندند.

فرماندار فریدون‌کنار با اشاره به صحبت‌های ظهرابی، معاون سازمان محیط زیست کشور که گفته بود صحبت‌هایی که درخصوص صید پرندگان در فریدون‌کنار میشود عوامزدگی و بزرگنمایی است گفت این صحبت‌ها نشان از آگاهی و انصاف معاون سازمان محیط زیست کشور است.

نصیری‌کناری سپس به عدم حضور مدیرکل گردشگری استان در جلسه گلایه کرد و در ادامه نسبت به کم‌کاری و عدم‌همکاری سازمان محیط زیست استان درخصوص ایجاد بوم‌گردی و مرکز پرنده‌نگری در جنگل اجاکله انتقاد کرد. یک فعال گردشگری قرار بود در اجاکله مرکز پرنده‌نگری احداث کند اما سازمان محیط زیست مازندران با مخالفت مانع انجام این کار شد.

در ادامه جلسه قربانعلی آزادی‌کناری، نماینده دامگاه‌داران شروع به گلایه کردن از محیط زیست کرد و افزود زمانیکه دامگاه داران پرنده‌های درحال انقراض را صید میکنند بعلت عدم حضور عوامل محیط زیست خودشان این پرنده‌ها را آزاد و رهاسازی میکنند.

آزادی سپس از عملکرد محیط‌زیست انتقاد کرد و گفت با صحبتهای من دامگاه‌داران تعداد کرس‌های خود را به حداقل یعنی ۱ کرس کاهش دادند اما محیط زیست هیچ حمایتی از دوما داران نکرد.

سپس دومادار دیگری لب به انتقاد گشود و از عدم‌حمایت محیط زیست از دامگاه‌داران انتقاد کرد.

وی افزود زمانیکه قو ها به فریدون‌کنار آمدند این مردم شهر بودند که گندم و ذرت این پرندگان را تامین میکردند.

وی در ادامه گفت با اینکه رسانه‌های شهرستانی درخصوص نبود غذا در محل سکونت قوها هشدار میدادند باز هم محیط زیست هیچ تلاشی برای تغدیه این پرندگان نکرد.

این دامگاه دار سپس از همت مردم و مسئولین شهرستانی از جمله فرماندار جهت ساماندهی و انتقال #بازار_پرندگان گفت و ادامه داد محیط زیست هیچ اقدامی جهت ساماندهی این بازار نکرد.

وی افزود دامگاه‌داران خودشان حافظ امنیت این پرندگان و تالاب هستند زیرا بعضی از تالاب های استان خشک شده است و پرندگان وحشی و مهاجر جایی برای سکونت ندارند. وی ادامه که این دامگاه‌داران که کشاورز هم هستند برخلاف دیگر مناطق شهرستان و استان دوباره کشت نمیکنند تا این تالاب حفظ شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 2 = 7