آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / ویژه های خیری / آبندان‌، میراث گم‌شده

آبندان‌، میراث گم‌شده

یادداشت امیرعلی توراندازکناری


به گزارش کناریها ، شهرستان فریدون‌کنار با داشتن ۴۴ #آبندان میتواند در جذب #گردشگر موفق عمل کند اما همه‌ی مسئولین دغدغه‌شان #دریا و #ساحل فریدون‌کنار میباشد. اکثر شهرهای استان مازندران از دریا و ساحل برخوردار هستند و تا حدودی برای جذب گردشگر تغیراتی ایجاد کردند از قبیل ایجاد اسکله‌های تفریحی، شهربازی، رستوران‌های دریایی و غیره.

شاید در این وضعیت اقتصادی نتوان کارهای بزرگی در ساحل فریدون‌کنار انجام داد اما میتوان با هزینه کمتر از ظرفیت آبندان‌های فریدون‌کنار بهره برد.

تمرکز بیشتر مسئولین شهرستان فریدون‌کنار، برداشتن قدم‌های بلند برای ایجاد مکان‌های تفریحی در شهرستان است که قابل تحسین است اما میشود با هزینه کمتر #اقتصاد شهرستان و روستاها را دگرگون کرد.

در کشورهای مختلف از آبندان‌ها بعنوان مکانی برای #تفریح و #کسب_درآمد استفاده میکنند اما این ظرفیت بزرگ در فریدون‌کنار نادیده گرفته میشود.

میشود با تخصیص آبندان‌ها به بخش خصوصی و ایجاد مکان‌های تفریحی مانند ایستگاه #پدالو، ایستگاه #ماهیگیری، خانه‌های #بوم‌گردی، ایستگاه #ورزش‌های_آبی و غیره از این ظرفیت گمشده استفاده کرد‌. تنها ۱ آبندان در روستای ازباران ( #میشار) مورد استفاده تفریحی و توریستی قرار گرفته است و ۳ آبندان دیگر در روستای بنه‌کنار درحال ایجاد مجتمع گردشگری شامل باغ پرندگان، ایستگاه ماهیگیری و ایستگاه پدالو هستند.

تالاب و آبندان گل‌های #نیلوفر_آبی در منطقه لپو، آبندان دوقلو #موزی‌کتی در روستای حسین‌آباد، آبندان روستای #کاردگرمحله و آبندان‌های دیگر جز تالاب‌های گمنام و نادیده‌گرفته شده شهرستان فریدون‌کنار هستند.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خبر داد: قول مساعد معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در حمایت از سرمایه گذاران

نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر اخیر جناب مونسان به مازندران مقرر شد از سرمایه گذاران در بخش گردشگری مازندران حمایت شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 6 = 1