آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / محیط زیست / محمودعلی رکنی معاون نظارت و پايش اداره كل حفاظت محيط زيست مازندران با پیگیری مراجع قضایی جمع آوری محل دپوی زباله فریدون‌کنار و بابلسر در دستورکار قرار دارد

محمودعلی رکنی معاون نظارت و پايش اداره كل حفاظت محيط زيست مازندران با پیگیری مراجع قضایی جمع آوری محل دپوی زباله فریدون‌کنار و بابلسر در دستورکار قرار دارد


به گزارش کناریها ، معاون نظارت و پايش اداره كل حفاظت محيط زيست مازندران گفت: در طرح ساماندهی و تفکیک زباله از مبدا در سال ۹۷ چيزی حدود پنج درصد از زباله ها در شهرهای مازندران تفکیک شد.

وی با اشاره به اینکه این میزان از تولید زباله در ایام تعطیلات خصوصا این روزها که حدود ۶۰ میلیون گردشگر به این استان آمدند، بيشتر است، تصریح کرد: این حجم مسافر و گردشگر همراه با جمعیت مازندران میزان زباله را در روز به سه برابر می رسد.

معاون نظارت و پايش اداره كل حفاظت محيط زيست مازندران، ميزان توليد شيرابه را به ازای هر تن زباله تقریبا ۵۰۰ لیتر عنوان كرد و گفت: خود این شیرابه ها همراه با انواع فلزات سنگین و سموم هستند که بسیار آلاینده است.

ركنی خاطرنشان كرد: هر لیتر شیرابه می تواند چند برابر لیتر حجم آب را آلوده کند و شرایط نامناسبی برای منابع آبی به وجود آورد.

رکنی درباره چگونگی كنترل زباله در سواحل گفت: در برخی شهرها همانند بابلسر و فريدونكنار محل دپوی زباله نزديک به دريا بوده كه شايسته نيست و با پيگيری مراجع قضايی جمع آوری آن دستور كار قرار دارد.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

برخورد ماموران محیط‌زیست فریدونکنار با متخلفان آتش زدن کاه و کلش

بازرسان محیط‌زیست و امور اراضی جهاد کشاورزی فریدونکنار با متخلفان آتش زدن کاه و کلش در زمین‌های شالیزاری برخورد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − = 4