آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / ‍‍‍ نانواکناری در گفتگو با بولتن نیوز مطرح کرد؛ هشدار به مقامات دولتی برای ورادات برنج در فصل برداشت/ استفاده از ابزارهای قانونی برای ممنوعیت واردات

‍‍‍ نانواکناری در گفتگو با بولتن نیوز مطرح کرد؛ هشدار به مقامات دولتی برای ورادات برنج در فصل برداشت/ استفاده از ابزارهای قانونی برای ممنوعیت واردات


به گزارش کناریها ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با هشدار به مقامات دولتی برای ورادات برنج در فصل برداشت، گفت: اگر برنج خارجی در چهار ماه فصل برداشت وارد شود، ما نمایندگان سه استان شمالی از ابزارهای قانونی و نظارتی برای ممنوعیت واردات استفاده خواهیم کرد و سکوت نمی کنیم.


ولی اله نانواکناری نماینده فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به اظهارات برخی مقامات دولتی برای واردات برنج در فصل برداشت، گفت: ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت باید ادامه داشته باشد. ما نمایندگان استان شمالیمخالف واردات برنج در فصل برداشت برنج هستیم.

وی تاکید کرد: بیش از ۳۰ نماینده سه استان شمالی به رئیس جمهور نامه نوشتیم و خواستار ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت شدیم و تاکید کردیم که اگر برنج در فصل برداشت تولید داخل، وارد شود، موجب اعتراض .

نماینده استان مازندران در مجلس با اشاره به نامگذاری امسال بعنوان سال رونق تولید گفت: مسئولین باید همه همت خود را حمایت از تولید بنا کنند نه اینکه با واردات بیش از حد محصولات کشاورزی از جمله برنج، باعث نابودی کشاورزی و ضرر برنجکاران شود.

نانواکناری تصریح کرد: هر ساله در فصل برداشت برنج عده ای با کوبیدن بر طبل واردات، باعث کاهش قیمت برنج داخلی شوند. هدف شان هم این است تا برنج از سوی دلالان به قیمت ارزان از کشاورزان خریداری شود و بعد با قیمت بالا به مردم فروخته شود.

وی افزود: اگر برنج در فصل برداشت وارد شود، ما نمایندگان سه استان شمالی سکوت نخواهیم کرد و از ابزارهای نظارتی مجلس در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با هشدار به مقامات دولتی برای ورادات برنج در فصل برداشت، گفت: اگر برنج خارجی در چهار ماه فصل برداشت وارد شود، ما نمایندگان سه استان شمالی از ابزارهای قانونی و نظارتی برای ممنوعیت واردات استفاده خواهیم کرد و سکوت نمی کنیم.

درباره ی سفیرصلح

همچنین ببینید

برند جدید کار دست شالیکاران داد؛ “روشن” از چشم خریداران بازار برنج افتاد/ کاسه چه‌کنم روی دست کشاورزان!

هنوز بازار خرید و فروش برنج داغ نشده است و تازه آرام آرام چرخ این بازار در حال به حرکت افتادن است؛ اما آنچه جان کلام است این که اوضاع شالیکاران امسال، کسادتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 1