وزیر راه از پروژه‌های راهسازی شهرهای مرکزی مازندران بازدید کرد

محمد اسلامی که صبح امروز از طریق محور سوادکوه وارد مازندران شده، عملیات اجرایی پل بزرگ پل سفید را آغاز کرد. همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی 2500 میلیارد ریال پروژه راهسازی در مازندران افتتاح شد.

وی همچنین به بابل رفت از پروژه راه روستایی بیجی‌کلا شهرستان بابل را افتتاح و مراحل بهسازی و احداث راه روستایی این منطقه نیز بازدید کرد.

اسلامی در حاشیه این بازدید از احداث ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال در کشور خبر داد و افزود: ۱۰۰ کیلومتر از این محورها مربوط به مازندران است.

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح سه پل ارتباطی و دو تقاطع غیر هم‌سطح در شهرستان بابل تا پایان سال خبر داد و گفت: پروژه‌های راه روستایی مورد توجه وزارت راه بوده و در این زمینه اقدامات جدی صورت می‌گیرد.

به گزارش تسنیم افتتاح آسفالت راه روستایی به طول ۵۹ کیلومتر، بازدید از محور ساری – تاکام، افتتاحیه زیرسازی و آسفالت و تعریض مسیر حسین آباد – طوسکلا از دیگر برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در استان است.

محمد اسلامی در ادامه سفر خود به مازندران از پروژه تقاطع غیر‌هم‌سطح ولیعصر فریدونکار بازدید کرد. طول پل و رمپ‌های طرفین ۴۰۰ متر و طول رمپ‌های راست‌گردها  1250 متر است. عرض عبور برای چهار خط ترافیک ۲۶ متر و ارتفاع مفید عرشه پل ۵٫۶۰ متر در نظر گرفته شده است. حجم عملیات خاک‌ریزی ۴۰ هزار مترمکعب و مساحت پانل‌های پیش‌ساخته ۵ هزار متر مربع در نظر گرفته شده‌ است.

از طرفی وزن فولاد مصرفی پروژه شش هزار تن، آسفالت ۵۰ هزار مترمربع و کانال انتقال آب ۴۵۰ متر خواهد‌ بود. براساس پیش‌بینی‌ها زمان بهره‌برداری عرشه پل دهه فجر سال جاری در نظر گرفته شده‌ است.

کارفرمای این پروژه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور – اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران است و بخش کنترل کیفی را آزمایشگاه مکانیک خاک راه و ترابری استان مازندران برعهده دارد.  

/تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5