فرمانده دریابانی مازندران: هیچ تهدیدی در دریای خزر نداریم


به گزارش کناریها ، سرهنگ سید تقی حسینی پیش ازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در سالن اجتماعات دریابانی برگزار شد، عمده وظایف نیروهای دریابانی را تامین امنیت آبهای سرزمینی،تامین امنیت مرزهای دریایی و حفظ مرزها برشمرد و با اشاره به هشت هزار و ۷۰۰کیلومتر مرز  کشور گفت: استان مازندران دارای ۳۶۰کیلومتر مرز آبی است.

حسینی گفت: چهار بندر مهم ما در مازندران شامل بندر امیرآباد،بندر فریدونکنار،بندر پایانه تختی شمال و بندر نوشهر است که فعالیت اقتصادی و کار واردات و صادرات انجام می دهند و تامین امنیت در این بنادر بر عهده ماست.

وی با بیان اینکه تولیدکننده شناورهای عملیاتی هستیم،افزود: نیروی  انتظامی در سال ۹۸ تعداد شناور ناوچه ۶۰فوتی با قدرت عملیاتی بالا در چرخه امنیت دریایی بکارگیری کرد که در مقابله با جرائم دریایی بسیار تاثیرگذار است.

فرمانده دریابانی مازندران با بیان اینکه هیچ تهدیدی در دریای خزر نداریم،گفت:  در ارتباط با  برخورد  متخلفین ۵۷۸دستگاه شناور متخلف شناسایی کردیم.

وی گفت: نیروهای مرزبانی در تابستان امسال توانستند ۲۷۴ نفر را که در دریا دچار حوادث دریایی شدند امداد و نجات و احیا کنند.

حسینی گفت: استان مازندران دارای ۳۷۰نقطه حادثه خیز است و در طول ۳۶۰کیلومتر دریای خزر ۹۰نقطه به عنوان ایستگاه دریایی مشخص و یک هزار و ۸۰۰شناور را مستقر کردیم.

وی تصریح کرد: در استان مازندران یک مرکز تعمیرات و تجهیزات شناوری داریم تا اگر شناوری در اجرای ماموریت دچار نقض شد را مرمت کنیم.

فرمانده دریابانی مازندران در ادامه گفت: بزرگترین مرکز آموزش علوم دریایی کشور در استان مازندران است و همکاران ما تاکنون هفت دوره آموزشی در این آموزشگاه سپری کردند و قرار است بعد از اتمام دوره ها برای مقابله با پدیده شوم قاچاق به جنوب کشور مهیا و تجهیز شوند.

حسینی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد دو هزار و ۳۰۵قطعه ماهیان خاویاری که در دریای خزر گرفتار دام صیادان شدند و قابل رهاسازی بودند را داخل دریا رهاسازی کردیم،گفت: پنج هزار و ۳۲۶ قطعه ماهیان خاویاری در یکسال گذشته کشف و ضبط شد.

حسینی گفت: در یکسال گذشته کشف دو کیلو و ۷۰۰گرم خاویار،۷۱کیلو و ۴۰۰گرم ماهی خاویاری داشتیم و ۲۳۱هزار و ۶۳۸رشته دام ماهیان فلسدار، شش هزار و ۲۴۰رشته دام ماهیان غضروفی نیز در دریای خزر جمع آوری شد.

حسینی مقابله با صیادان غیرمجاز و کشف و جمع آوری دامهای صیادی را ضربه جبران ناپذیری بر پیکر اقتصادی صیادان غیرمجاز دانست و گفت: در برخورد با صید و صیادی غیرمجاز ۱۱۶ فروند شناور صیادی غیرمجاز در دریای خزر توسط همکاران ما توقیف شد.

/مهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39 + = 42