زنگ «آینده را باید ساخت» به صدا در آمد

به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران، محمدعلی یزدان‌شناس با بیان اینکه ۱۳ تا ۱۹ مهر هفته ملی کودک است، اظهار کرد: به همین منظور شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی هفته ملی کودک با محوریت کانون پرورش فکری و سایر دستگاه‌های عضو در سراسر استان تشکیل شد و به برنامه‌ریزی محتوایی و اجرایی پرداخت.
وی تصریح کرد: هر یک از دستگاه‌های عضو در حوزه گروه هدف خود به اجرای برنامه‌های این هفته می‌پردازند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران خاطرنشان کرد: نمایشگاه هفته ملی کودک با استفاده از شاخص‌ترین آثار کودکان و دستاوردهای حوزه کودک و انجام برنامه‌های منطبق بر اساس روز شمار برگزار می‌شود.

یزدان‌شناس گفت: براساس روز شمار هفته ملی کودک، برنامه تخصصی ویژه کودکان مدارس استثنایی ساری در سالن سینما کانون ساری با همکاری مدارس استثنایی استان و بهزیستی، برنامه پیک امید با همراهی کانون پرورش فکری استان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان و شبکه بهداشت، اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری و معاینه سلامت و کارگاه آموزشی و اهدای کتاب در مدرسه کم برخوردار شهید مرادی ساری، عیادت از کودکان بیمار و اهدای کتاب و اسباب بازی در بخش اطفال بیمارستان بوعلی ساری، برگزاری جُنگ‌های روزانه در سالن سینما کانون ساری با حضور کودکان و دانش آموزان، مدارس استثنایی و بهزیستی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سایر شهرستان‌ها از جمله نوشهر نیز کارگاه من و کودکم باهمکاری اداره بهداشت، کمیته امداد در محل کانون پرورش فکری برگزار شد، افزود: روانشناس کارگاه در مورد کودکان و چگونگی مراقب‌های روحی در سنین مختلف و شیوه‌های تربیتی با مراجعه کنندگان بحث و گفت‌و گو کرد.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران از برگزاری نمایشگاه دست سازه‌های اعضای کانون پرورش فکری به میزبانی دانش‌آموزان کم توان جسمی و حرکتی مدارس استثنایی نوشهر خبر داد و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور کارشناس هلال احمر، اورژانس اجتماعی، کارشناس محیط زیست و هنرمندان صنایع گردشگری در برای اعضا و دانش‌آموزان و خانواده‌ها و عیادت از کودکان بیمار در بیمارستان نوشهر از دیگر فعالیت‌های هفته ملی کودک در این شهرستان بود. 
یزدان‌شناس ادامه داد: دو کارگاه خود مراقبتی و کارگاه گذر از کودکی با حضور کارشناسان و مشاوران اداره بهداشت و درمان  و خانواده‌ها و کودکان در رامسر برگزار شد. 
وی بیان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی حوادث قابل پیش بینی و آنی در رامسر از دیگر برنامه‌های این مرکز بود که با حضور کودکان و همکاری سازمان آتش نشانی شهرستان اجرا شده است. 

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران تصریح کرد: در شهرستان چالوس نیز سه مراکز فرهنگی هنری کانون  با  برگزاری برنامه پیک امید در قالب اردویی جهادی فرهنگی با مشارکت نمایندگان ادارات عضو با اجرای برنامه‌های فرهنگی، معاینه سلامت و کارگاه‌های آموزشی انجام شد. 
یزدان‌شناس افزود: دومین روز از هفته ملی کودک در فریدونکنار با کارگاه‌های آموزش سلامت و ایمنی با حضور هلال احمر و کانون در مدرسه شهدای ولیعصر (عج) شگل گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در سوادکوه اجرای فعالیت قصه گویی، کانون پرورش فکری گلوگاه کارگاه آموزش تربیت صحیح کودک و برنامه بر بال پروانه‌ها ویژه  کودکان با نیازهای ویژه و فرصت‌های برابر توسط کانون پرورش فکری نشتارود از دیگر برنامه های هفته کودک بوده که برگزار شده و همچنان تا پایان ۱۹ مهرماه در تمامی شهرستان‌ها ادامه دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =