دستگیری شکارچیان غیرمجاز در سه شهر مازندران/ شکارچیان غیرمجاز در کیاسر زیر ذره بین محیط زیست


به گزارش کناریها ، مهم‌ترین حوادث امروز شنبه ۲۰ مهرماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کامیار ولی پور مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: در محمود آباد ماموران یگان حفاظت محیط زیست درحین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی شکارچیان غیرمجاز را به همراه ۷ قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.

او افزود: در نکا ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهردر پی گزارش دریافتی مبنی بر شکار غیرمجاز و با داشتن حکم قضایی منزل یک متخلف رادرروستای هزارجریب این شهرستان بازرسی و مقداری گوشت مرال، یک قبضه سلاح شکاری قاچاق و ۵ عدد شاخ مرال کشف و ضبط کردند.

ولی پور گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل در گشت و کنترل در مناطق دابودشت سه شکارچی غیر مجاز را به همراه ۳ قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران افزود: در ادامه ماموریت ۳ نفرکه با تغییر مسیر رودخانه درمنطقه جمشیدآباد اقدام به استحصال شن و ماسه از بستر رودخانه کردند، دستگیر شدند.

دستگیری شکارچیان غیرمجاز در کیاسر

علیرضا ابراهیمی رئیس اداره پارک ملی کیاسر گفت: ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر صبح امروز شنبه ۲۰ مهر ماه موفق به کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری به همراه لاشه یک طاقه قرقاول از متخلف شدند.

او افزود: در ماموریت دیگری ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر موفق به کشف و ضبط دو قبضه سلاح شکاری در حوزه استحفاظی مناطق آزاد کیاسر شدند.

ابراهیمی گفت: متخلفان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رفع تصرف اراضی ملی جنگلی در سمسکنده ساری

ابراهیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی جنگلی پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری بادستورمراجع قضایی رفع تصرف شد.

او افزود: این رفع تصرف در حاشیه روستای زرین آباد بوده با پیگیری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساری و دستور مقام قضائی انجام شد.

کشف ۱۵ تن چوب جنگلی قاچاق در ساری

سرهنگ سیدجعفری ساداتی سرپرست پلیس آگاهی مازندران گفت: به منظور مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده‌های جنگلی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس قرار گرفت.

او افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران اداره مبارزه با قاچاق این پلیس موفق به شناسایی یک قاچاقچی محصولات جنگلی در شهرستان ساری شدند.

سرهنگ ساداتی گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم را در حین انتقال چوب قاچاق با یک خودروی کامیون در یکی از خیابان‌های ساری دستگیر و در بازرسیخودروی مورد نظر ۱۵ تن چوب قاچاق از نوع توسکا کشف کردند.

او ارزش چوب‌های قاچاق کشف شده را بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان ساری تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در فریدونکنار

سرهنگ حسن هاشم پور فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی، مقابله با عاملان افیونی، سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان به اجرا در آمد.

او افزود: در اجرای این طرح پس از تشکیل تیم‌های اطلاعاتی ماموران موفق به شناسایی و دستگیری ۱۹ نفر از عاملان افیونی، سارقان و مجرمان سابقه دار در این شهرستان شدند.

سرهنگ هاشم پور گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی ماموران در بازدید از محل اختفای متهمان، بیش از ۵ کیلو و ۸۰۰ گرم انواع مواد مخدر و مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار از توقیف ۲۴ دستگاه خودرو و ۲۹ دستگاه موتورسیکلت متخلف در اجرا این طرح خبر داد و افزود: کشف ۱۸ فقره سرقت شامل سرقت از منزل، اماکن خصوصی، موتورسیکلت و قطعات خودرو از دیگر موفقیت‌های اجرای این طرح بوده است.

کشف ۳ تن چوب آلات جنگلی قاچاق در ساری

سرهنگ ناصر علی صفر پور فرمانده انتظامی شهرستان ساری گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده‌های جنگلی، ماموران انتظامی کلانتری ۱۱ حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه وانت نیسان حامل چوب بود مشکوک شدند.

او افزود: ماموران خودروی مورد نظر را متوقف و در بازرسی از آن ۳ تن چوب جنگلی که متهم آن را به صورت غیر قانونی از جنگل‌های اطراف برداشت کرده بود کشف کردند.

سرهنگ صفرپور گفت: ماموران راننده خودرو را دستگیر و محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان ساری تحویل دادند.

او افزود: متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.

کشف ۸ فقره سرقت در گلوگاه

سرهنگ حسن عنایتی گنجی فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی و کابرل برق موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، موفق به شناسایی ۴ سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.

سرهنگ عنایتی گفت: پس از هماهنگی قضائی، در یک عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر شدند و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۸ فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند.

دستگیری سارق تجهیزات مخابراتی با ۱۲ فقره سرقت در نوشهر

سرهنگ قاسم محمدی فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت تجهیزات مخابراتی در شهرستان نوشهر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: پس از چند روز کار اطلاعاتی و انجام تحقیقات پلیسی، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سارق را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر گفت: با هماهنگی‌های قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های به عمل آمده به ۱۲ فقره سرقت تجهیرات مخابرات در سطح شهرستان اقرار کرد.

سرهنگ محمدی گفت: در این ارتباط یکی از همدستان متهم نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در کلاردشت

سرهنگ قاسم عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت گفت: به منظور پاسخگویی به مطالبات مردمی، برقراری نظم و امنیت و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان اجرا در آمد.

او افزود: در اجرای این طرح، ماموران ضمن انجام گشت‌های هدفمند موفق به دستگیری ۴ سارق حرفه‌ای و کشف ۱۲ فقره انواع سرقت در این شهرستان شدند.

سرهنگ عزیزی گفت: در ادامه این عملیات از ۱۵ واحد صنفی این شهرستان بازدید که در نتیجه این بازدید به ۴ واحد صنفی تذکر و اخطار تعطیلی داده شد و ۲ واحد صنفی نیز به علت عدم رعایت ضوابط قانونی و صنفی تعطیل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کلاردشت از کشف ۹ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در این شهرستان نیز خبر داد و افزود: در این ارتباط یک نفر نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

/خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =