۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی بابلسر و فریدونکنار وقف است

حجت‌الاسلام مهدی یوسف‌تبار با گرامیداشت دهه وقف و لزوم ترویج این سنت حسنه در جامعه اظهار داشت: خداوند متعال بزرگترین واقف بوده و زمین و آسمان را برای استفاده بشریت وقف کرده است.

وی افزود: بعد از خداوند متعال، نبی مکرم اسلام(ص) نخستین واقف در اسلام بودند و به تبع پیامبران الهی به ویژه حضرت محمد(ص) باید این شیوه و الگو را برای امت خود باقی می‌گذاشت و ائمه معصوم(ع) نیز این سنت نبوی و حسنه را ادامه دادند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار ادامه داد: عالمان، بزرگان دینی و مردمان نیز برای برطرف کردن مشکلات جامعه اسلامی و رفع بسیاری از معضلات اموال خود را وقف می‌کردند و اکنون نیز این سنت حسنه در جامعه اسلامی به‌ویژه در سطح شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار ادامه دارد.

یوسف‌تبار با بیان اینکه متدینین برای بهره‌مندی نیازمندان و مستمندان اموال خود را وقف می‌کنند، تصریح کرد: بیشترین نیاز ما بحث وقف دارو و درمان و کمک به افراد بی‌سرپرست است.

وی افزود: با توجه به اینکه هزینه دارو و درمان سنگین شده نیاز داریم تا در این حوزه وقف جدید در سطح شهرستان ثبت شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار ادامه داد: استقبال مردم برای وقف خوب است و در سال گذشته یک خانم اهل مشهد مقدس، تعداد هفت واحد از منزل مسکونی خود را در روستای کاله شهرستان بابلسر به نیت‌های مختلف وقف کرده که یکی از آنها وقف در حوزه کمک به افراد بی‌بضاعت و تحت پوشش است.

یوسف‌تبار خاطرنشان کرد: در سال جاری یک وقف جدید در سطح شهرستان داشتیم که فرد خیر و نیکوکاری منزل خود را برای استفاده در حوزه فرهنگی وقف کرده است.

وی با بیان اینکه یکی مشکلات ما عدم پرداخت حق و حقوق موقوفات توسط مستاجران است، تصریح کرد: بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی بابلسر و فریدونکنار وقف بوده که اگر حق و حقوق موقوفات پرداخت شود هیچ فقیری در این دو شهرستان نخواهیم داشت.

/تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 32 = 41