نانواکناری: آقای وزیر افتتاح طرح انتقال آب سد البرز به رویای تعبیر ناشدنی مردم تبدیل شد


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پروژه انتقال آب شرب از سد البرز به بابلسر، فریدون کنار، بهنمیر و هادی شهر ۱۵ ساله شده است. آقای وزیر افتتاح این طرح به رویای تعبیر ناشدنی مردم تبدیل شده است، مردم که در فصل بارندگی هم با کمبود آب شرب روبرو هستند.

به گزارش کناریها به نقل از استناد نیوز، ولی الله نانواکناری در نشست علنی دوشنبه دوم آذر مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در شرایط حساس سیاسی و تاریخی که میهن عزیزمان از جوانب گوناگون در معرض تهدیدات بنیان افکن قرار گرفته است هشیاری عمیق سیاسی بیش از هر زمان دیگر ضروری است، بی شک شناسایی مجاری و منافذ رسوخ امپریالیسم تمامیت خواه و عهدشکن یعنی آمریکای جهانخوار و خودکامه و ایادی مزدورش بر هر ایرانی روشن بین و نیک اندیش لازم است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این مقطع حساس تاریخی در جهت اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و راهبردی در دو سطح بین المللی و داخلی باید توجه ویژه شود، در سطح بین المللی توجه به افول مصونیت سیاسی دونالد ترامپ و دولت مستقر آمریکا و موضوع استیضاح او در کنگره نمایندگان شایسته توجه جدی است. نباید در برابر تروریسم اقتصادی و تحریم های غیر انسانی آمریکا و هجمه های کارتل های رسانه ای و اینترنتی منفعلانه رفتار کرد، دشمن خبیث و حیله گر است ما باید بیدار و آگاه تر باشیم.

وی ادامه داد: در سطح ملی هم مسئولان محترم کشور با بی تدبیری در نحوه اعلام اصلاح قیمت بنزین و بی توجهی به کنترل گرانی کشور را دچار تنش های ذهنی، عاطفی، اجتماعی و سیاسی کردند، حال خطاب به شما مسئولان می گویم برای اصلاح امور چه تدابیری راهبردی اندیشیده اید؟ فقر، فساد و مدیریت ناکارآمد سه وجه بارز در امور اجرایی کشور است که جان خسته مردم مسلمان ایران را به لب رسانده است، لطفا توضیح دهید چه پروژه اجرایی، ریشه ای و راهبردی در جهت رفع این بیماری های اجتماعی و مدیریتی ارائه داده اید؟

نانواکناری تاکید کرد: این جانب به عنوان سرباز کوچک وطن اسلامی معتقدم اگر مردم قهرمان ایران ببینند قوه مجریه و قضائیه با خلوص و شفافیت به مقابله با بی انضباطی اقتصادی و فساد تجاری و مدیریتی و مبارزه با گرانی لجام گیسخته می‌پردازند آنگاه به هم ذات پنداری با مدیریت کنونی کشور مبادرت می کنند، همه ما خوب می دانیم که بهترین واکسن برای مبارزه با ویروس ضد انقلاب آمریکایی حضور پر شور آحاد ملت ایران در صحنه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم خطاب ره رئیس جمهور گفت: جناب آقای روحانی، مردم ولی نعمت ما هستند، امروز مردم عزیر و ایثارگران و جانبازان سرافراز ما در پیچ و تاب زندگی مانده اند و حتی در تهیه حوایج اولیه زندگی و دارو ناتوان هستند، به راستی چرا قانون جامع خدمات رسانی اجرا نشده است، واقعا مایه شرمساری است، آقای رئیس جمهور در جریان باشید که دولت شما مسئول حفاظت از محیط زیست می باشد چرا در موارد زیر بی توجهی صورت می گیرد، چرا در ارتباط با آلودگی هوا در تهران و دیگر کلانشهرها صورت مساله را پاک می کنید؟ آیا چاره درد تعطیلی مدارس و ادارت می‌باشد؟ به علت بی توجهی در مدیریت بهره برداری نامناسب از تالاب های کشور، تالاب ها دچار بیماری و مرگ تدریجی شده اند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس دهم ادامه داد: عدم مدیریت موثر در امور پسماند، سواحل دریاها، رودخانه ها، جنگل ها، مزارع و خصوصا سواحل دریای مازندران و شهرستان های بابلسر و فریدونکنار را دچار معضل کرده است، شیرابه های آن موجب نابودی گونه های گیاهی، آبزیان، پرندگان و دام ها شده است، عدم اقدام فوری در این خصوص خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. آقای دکتر روحانی، جهت تامین امنیت غذایی و نیل به خودکفایی در محصولات زراعی، آبزیان، افزایش تولیدات جهت صادرات اقدام موثری انجام نشده است؛ در صورتی که جلگه شمال برای تولید گل، برنج و دیگر محصولات کشاورزی و پرورش ماهیان خاویاری به استخوانی و رهاسازی بچه ماهی در ۲۷ هکتار آب بندان منبع مهمی برای درآمد مردم محسوب می‌شود، آقای رئیس جمهور خبر دارید صادرات خاویار که برند صادرات کشور بود امروز به نقطه صفر رسیده است، لطفا در جریان باشید.

نانواکناری خطاب به وزیر نیرو تاکید کرد: عدم اتمام پروژه زه کشی شبکه سد البرز طاقت روستاها و شهرهای بابلسر، فریدون کنار، بهنمیر و هادی شهر را در زمینه تامین آب شرب و کشاورزی به پایین ترین سطح رسانده است. لطفا بدانید پروژه انتقال آب شرب از سد البرز به بابلسر، فریدون کنار، بهنمیر و هادی شهر ۱۵ ساله شده است. آقای وزیر افتتاح این طرح به رویای تعبیر ناشدنی مردم تبدیل شده است، مردم که در فصل بارندگی هم با کمبود آب شرب روبرو هستند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی از دولت خواست تا در زمینه احیا و راه اندازی فرودگاه احمدکلای بابلسر و اتصال حوزه انتخابیه به شبکه حمل و نقل ریلی راه آهن اقدام موثری داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − = 89