رئیس هلال احمر فریدونکنار خبر داد: توزیع ۱۱ هزار ماسک و ۸ هزار لیتر مواد ضدعفونی در فریدونکنار

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار گفت: ۱۱ هزار ماسک و ۸ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده توسط اعضای داوطلب جمعیت هلال‌ احمر به‌صورت خودجوش تهیه و تحویل افراد نیازمند شده است.

هادی شفیع‌زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط جمعیت هلال احمر فریدونکنار، اظهار کرد: یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که هلال احمر فریدونکنار برای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داد اقدامات آموزشی و اطلاع‌رسانی بوده است.
 

وی خاطرنشان کرد: درحالی که ایستگاه تب‌سنجی باید برای کنترل مسافران و افراد غیربومی در مبادی ورودی استان‌ قرار داشته باشد اما چندین مرحله این ایستگاه توسط هلال احمر فریدونکنار با همکاری نیروی انتظامی در سطح شهرستان اجرا شد.

این مسئول گفت: تعداد ۱۱ هزار ماسک و هشت هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده توسط اعضای داوطلب جمعیت هلال‌ احمر به‌صورت خودجوش تهیه و تحویل افراد نیازمند شده و همچنین برشورهای راهنمای خودمراقبتی از ویروس کرونا هم توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار تصریح کرد: حدود ۸۰ نفر از داوطلبان در برنامه‌های مقابله با شیوع کرونا فعالیت داشته و البته همچنان این فعالیت ها ادامه دارد.

شفیع‌زاده با بیان اینکه “طرح ملی پیام‌آوران بشردوستی” در فریدونکنار اجرا شده است، یادآور شد: در این طرح که با هدف حمایت از سالمندان درنظر گرفته شده، داوطلبان به صورت حضوری یا تلفنی آموزش‌های لازم را برای مقابله با ویروس کرونا به سالمندان می‌دهند.

وی افزود: کانون‌های روستایی هلال‌احمر مشارکت خوبی در تهیه، توزیع و ضدعفونی سطح روستاها داشتند و همچنین تمامی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها ضدعفونی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر فریدونکنار خاطرنشان کرد: باتوجه به تشکیل ستاد حامیان مردمی مبارزه با کرونا در سطح شهرستان، تمامی اقدامات به صورت هماهنگ با این ستاد انجام می‌شود./بلاغ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 + = 78