ویژه های خبری

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران: دامگاه ازباران و کمربندی فریدونکنار همچنان میزبان بیش از  ۱۰۰۰ هزار بال قو زمستان گذران است.

به گزارش کناریها به نقل از کناریها رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران گفت: قو‌ها از آبان ماه وارد طبیعت استان شده و از ۱۵ بهمن ماه امسال به‌تدریج برگشت خود را آغاز کرده اند. ربیعی  افزود: در حال حاضر تمامی  قو‌ها در منطقه سرخرود پرکشیدند و فقط بیش از  ۱۰۰۰ هزار بال از قو‌ها در دامگاه ازباران و کمربندی فریدونکنار حضور دارند که تا ۱۰ روز آینده مهاجرت خود را آغاز خواهند کرد.

او با بیان اینکه امسال ۴۰ بال قو در تالاب‌های استان تلف شدند،   گفت: این تعداد از قو‌ها بر اثر بیماری آنفلوانزای پرندگان، برخورد با دکل‌های برق فشار قوی، تراکم جمعیت در تالاب تلف شدند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست مازندران افزود:جمعیت قو‌ها امسال در تالاب فریدونکنار به بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ قطعه رسیده که چهار برابر پارسال بوده است.

علاوه بر قو‌های فریاد کش در تالاب سرخرود و فریدونکنار، تعدادی قو‌های گُنگ نیز به پناهگاه حیات وحش میانکاله یا تالاب‌های برخی شهرستان‌های نقاط مرکزی استان مهاجرت کردند.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی