ویژه های خبری

سال های پیش این روزها زائران کربلا با شوقی وصف نشدنی خود را مهیای پیاده روی اربعین می کردند، جاده ای که سفر درآن عشق می خواهد و ارادت و باید طلبیده شوی تا پا در ره این خاک بگذاری اما امسال با توجه به شیوع کرونا دلدادگان حرم دوست نمی توانند مانند گذشته عزم سفر را جزم کنند چون مرزها به دلیل بیماری کووید 19 بسته شده اما دل های بی قرار تاب ماندن ندارد و برخی تصمیم گرفته اند پیاده روی هر سال خود را برای اربعین امسال هم به جا بیاروند تا اگر مرزها باز شد دل های بی قرارشان را در اقیانوس حرم حسین(ع) آرام کنند.

به گزارش کناریها به نقل از ایسنا سال های پیش این روزها زائران کربلا با شوقی وصف نشدنی خود را مهیای پیاده روی اربعین می کردند، جاده ای که سفر درآن عشق می خواهد و ارادت و باید طلبیده شوی تا پا در ره این خاک بگذاری اما امسال با توجه به شیوع کرونا دلدادگان حرم دوست نمی توانند مانند گذشته عزم سفر را جزم کنند چون مرزها به دلیل بیماری کووید 19 بسته شده اما دل های بی قرار تاب ماندن ندارد و برخی تصمیم گرفته اند پیاده روی هر سال خود را برای اربعین امسال هم به جا بیاروند تا اگر مرزها باز شد دل های بی قرارشان را در اقیانوس حرم حسین(ع) آرام کنند.

جعفر خسروی رزمنده دفاع مقدس فریدون‌کناری گفت: امسال سال سومی است که با پای پیاده به کربلا و نجف می روم.با وجود بسته بودن مرزها به یاد اربیعین حرکت می کنیم و بر اساس روال هر ساله تا مرز چذابه پیاده روی می کنیم.

این رزمنده دفاع مقدس و زائر فریدونکناری خاطرنشان کرد: اگر مرزها بازگشایی شد مانند سایر مردم و برابر قانون وارد عراق می شویم.

وی افزود: اگر مسیر باز نشد به یاد اربعین کنار شهدای گمنام شلمچه یا فکه همگام با این شهدا زیارت اربعین خواهیم خواند.

خسروی با بیان اینکه در این سفر ٢ نفر دیگر نیز حضور دارند، یادآور شد: پس از مدد از سردار بصیر در فریدونکنار پیش بینی می کنیم ٢٦ تا ٣٠ روز این مسیر به طول بینجامد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی