ویژه های خبری

احمد حسین زادگان با بیان اینکه عزاداری ماه محرم امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد، گفت: برگزاری آئین ها و مراسم نظیر اطعام دهی به سبک سال‌های گذشته نخواهد بود‌. ‎

به گزارش کناریها احمد حسین‌ زادگان در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا که بصورت ویدیو کنفرانسی با مشارکت استانداران سراسر کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موضوع اول ستاد، برگزاری مراسم دهه اول محرم بود، اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مراسم دهه اول محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شهرستان های مختلف نوع آئین‌ها و مراسم‌ متفاوت است، اظهار داشت: تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اینگونه است که ستادهای استانی نحوه برگزاری آئین ها در دهه اول ماه محرم را تعیین و مدیریت کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان مازندران افزود: با ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا جزئیات برگزاری مراسم مختلف در مساجد و تکایا مشخص خواهد شد اما اصل قضیه نظارت دقیق متولیان و رعایت جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی از سوی عزاداران است. 

وی با بیان اینکه مطمئنا نحوه برگزاری برخی آئین ها به سبک سال های گذشته نخواهد بود،‌ تصریح کرد: اطعام دهی های گسترده یکی از رسم های عزاداران در مازندران است اما به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا باید شرایط و نحوه اجرای آن براساس دستورالعمل وزارت بهداشت باشد. 

استاندار مازندران به برخی درخواست ها مبنی بر تعطیلی و بستن جاده ‌ها نیز گفت: ستاد استانی براساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم می‌گیرد و با توجه به اینکه همزیستی با این ویروس در کل جهان اجرا می شود، نمی توان با تعطیلی، معیشت و اقتصاد را به خطر انداخت اما ضرورت دارد که مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.

حسین‌ زادگان از افزایش همراهی مردم در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی قدردانی کرد و گفت: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم به ۷۵ درصد رسیده است که نتیجه این امر در حدود دو هفته آینده مشخص خواهد شد. 

وی مطب‌ها و پاساژها را از مکان های چالش برانگیز در شیوع ویروس کرونا برشمرد و اظهار داشت: اگر فعالان این دو قشر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقت بیشتری نداشته باشند، احتمال اعمال محدودیت وجود خواهد داشت.

استاندار مازندران در خصوص وضعیت این بیماری در آمل نیز گفت: کمبودهای تخت و دستگاه های اکسیژن ساز در مراکز درمانی آمل برطرف شده اما نمی توان تنها مسافران را مقصر اصلی افزایش بیماری دانست چون حجم مسافران شهرستان های غرب استان بیشتر از آمل است.

به گفته وی، تردد به ییلاقات، بازارهای پررونق، کارخانجات فعالتر و صمیمی تر بودن مردم این شهرستان که باعث افزایش مراودات اجتماعی می‌شود دلایل افزایش بیماران در این شهرستان است که با رعایت پروتکل های بهداشتی حتما شاهد بهبود وضعیت آمل خواهیم بود‌. 

حسین زادگان به نظارت و رصد روزانه ستاد استانی مقابله با کرونا در شهرستان آمل اشاره کرد و گفت: سه دستگاه جدید اکسیژن ساز با اعتبار ۶۸ میلیارد تومان و ۱۷۰ تخت از امکانات جدید مراکز درمانی آمل است. 

استاندار مازندران تاثیر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی را در آگاه سازی مردم مهم برشمرد و تصریح کرد‌: رسانه ها همچنان با هشدار و آگاه سازی مردم مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی با شیوع بیشتر ویروس کرونا مقابله کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی