ویژه های خبری


حسین زادگان: رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت بر آن ها، اولویت نخست ستاد مقابله با کرونا در استان است. رعایت الزمات بهداشتی در عید قربان منجر به کاهش نگرانی ها شده است و باید در مراسم و مناسبت ها تداوم یابد. ‎

به گزارش کناریها احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با مشارکت ویدیوکنفرانسی فرمانداران برگزار شد، با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم بویژه در عید سعید قربان منجر به کاهش نگرانی ها شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به خستگی کادر درمان و درگیرشدن این عزیزان و مردم عزیز ما با بیماری کرونا، امیدواریم رعایت دستورالعمل های بهداشتی خصوصا در عید سعید غدیر خم تداوم داشته باشد تا افراد کمتری به این ویروس مبتلا شوند و با همکاری مردم بتوانیم به نقطه امن تر در مدیریت این بیماری برسیم.

وی نظارت مجدانه و مستمر بر رعایت پروتکل های بهداشتی را اولویت نخست مبارزه با کرونا در استان عنوان کرد و افزود: رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و نظارت جدی و مداوم بر ادارات، اصناف، پاساژها، مطب ها و کانون های تجمعی برای استان ما که در وضعیت قرمز بسر می برد و ارایه گزارش روزانه از سوی تیم های نظارتی و فرمانداران، یک ضرورت و دستور لازم الاجرا و اولویت اول در این راستاست.

استاندار مازندران، تامین تجهیزات بیمارستان ها را از جمله پیگیری های این حوزه عنوان کرد و تصریح نمود: همچنین دستور تامین دستگاه اکسیژن ساز، ونتیلاتور، سی تی اسکن و داروهای مورد نیاز را از وزیر بهداشت اخذ کرده ایم و ضمن قدردانی از همراهی نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار و نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس، امیدوارم با ید واحده و کمک همه نمایندگان مردم و قوای مختلف و همه ارکان قدرت و نیروهای فعال در این حوزه هرچه زودتر به وضعیت بهتری دست پیدا کنیم.

حسین زادگان، با بیان این که خدمات زیربنایی بهیچ وجه نباید مانع حرکت و تلاش کادر درمان و موجب آزار و اذیت این عزیزان در خدمت رسانی به بیماران کرونایی شود، گفت: به شرکت های توزیع برق دستور دادیم تدابیر لازم را پیش بینی و تمهید نمایند چرا که بهیچ وجه نباید برق بیمارستان ها در مسیر ارایه خدمات به بیماران کرونایی قطع شود و بر این موضوع باید نظارت جدی صورت گیرد و تابلوهای برق این بیمارستان ها و مشکلات احتمالی آن ها رفع شود.

وی با تاکید بر این که بشکل سخت گیرانه از شکل گیری هرگونه تجمع در شهرستان ها باید جلوگیری شود، گفت: نباید از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت و یا تعبیر اشتباه صورت گیرد، بهمان نحو که بسیاری از فعالیت های اقتصادی و شیوه زندگی روزمره ما به ضرروت تغییر یافته و با رعایت پروتکل های بهداشتی همراه شده است، لذا برگزاری مراسم، مناسبت ها و ... از جمله ایام سوگواری محرم که برگزاری پرشور آن مورد تاکید رییس جمهور بوده است نیز باید به شکل و سیاق جدید و رعایت موازین و الزامات بهداشتی و در محیطی امن برگزار شود.

استاندار با بیان این که پروتکل ها و دستورالعمل های برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری محرم تا هفته آینده ابلاغ می شود، افزود: بدون شک برگزاری مراسم ماه محرم و نحوه دسته روی و مناسک مختلف این ایام در شهرستان های مختلف متفاوت خواهد بود و فرمانداران موظفند بر اساس مراسم و سنت های مرسوم در شهرستان متبوع، شیوه نامه لازم را تهیه و برای ستاد استانی ارسال نمایند تا پس از تایید اجرا شود.

مقام عالی دولت در مازندران نقش صدا و سیما در اطلاع رسانی و آگاهسازی مردم در این ایام را بسیار موثر و سنگین دانست و با اشاره به این که رسانه ملی با پخش عزاداری ها می تواند از تجمع مردم بکاهد، یادآور شد: نقش روحانیون، مداحان، سپاه، بسیج و نیروهای فرهنگی تبلیغی و رسانه ها بسیار می توانند به جامعه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی کمک کنند. 

استاندار ادامه داد: ما دلداده آل الله ( علیهم السلام ) و عاشق آقااباعبدالله الحسین (ع) و رهرو مکتبو هدف او هستیم و نیاز به این عزاداری ها داریم و باید با جدیت تمام در چارچوب پروتکل ها و الزامات بهداشتی بویژه حفظ فاصله اجتماعی، مراسم سوگواری ایام سوگواری محرم را برگزار کنیم.

استاندار مازندران دستور هماهنگی های لازم برای تامین پارچه جهت تهیه ماسک را به مدیرکل صمت استان صادر کرد و اظهار داشت: شهرداری ها با دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ایجاد مراکز توزیع ماسک و مواد شوینده همکاری کنند و همچنین توزیع ماسک های ارزان قیمت برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی و موسسات خیریه و سمن ها با مدیریت اداره کل دفتر اجتماعی و فرهنگی و اداره کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در قالب پکیج اقدام شود.

حسین زادگان، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی از ظرفیت دورکاری بویژه برای کارکنانی که بیماری زمینه ای دارند استفاده و بر نحوه اجرای این دستورالعمل نظارت نمایند.

استاندار مازندران در پایان تاکید کرد: نقش آفرینی کانال های پر مخاطب، فضای مجازی و رسانه های مکتوب جهت چگونگی برگزاری مراسم و مناسبت ها با محدودیت های کرونایی بسیار نافذ، پراهمیت و موثر است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا برنامه ریزی کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی