ویژه های خبری


به گزارش کناریها ، فریدونکنار شهرستانی با بیش ۶۰ هزار نفر جمعیت در مرکز مازندران قرار دارد. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و دهفری است. شهرستان فریدون‌کنار حدود ۸ کیلومتر ساحل و ۴۴ آبندان دارد.

عقب ماندگی و نبود امکانات اولیه در این شهرستان منجر به پایین آمدن سطح توقعات مردم این شهرستان شده است.

اکنون که در اکثر شهرها مشکل آسفالت، آب‌ شرب، جمع‌آوری زباله، سگ‌های ولگرد، فاضلاب، روشنایی و غیره رفع شده است اما هنوز مردم این شهر به رفع این مشکلات بسنده میکنند و دغدغه‌شان این چیزهای پیش پا افتاده شده است‌.

فرهنگ یک جامعه با وجود مکان‌های فرهنگی میتواند بهبود یابد اما چند درصد مردم این شهرستان وجود یک مکان فعال و پویا را مطالبه میکنند؟ دلیل این موضوع را میتوان نبود امکانات‌های اولیه یک شهر دانست زیرا وقتی هنوز در قسمت‌هایی از این شهر، مردم با چکمه رفت و آمد میکنند چطور میتوانند به این مسائل فکر کنند درصوتیکه امکانات اولیه برای آنها فراهم نشده است؟

روزگاری این شهر یک سینما داشت که مردم از شهرهای دیگر به فریدون‌کنار می‌آمدند اما فریدون‌کناری ها بعلت نداشتن سینما حالا برای دیدن یک فیلم باید به شهرهای دیگر بروند.

مکان‌های ورزشی یکی دیگر از موضوعاتیست که در چندسال اخیر بر تعداد آن افزوده شده است اما جز سالن معرفت که یک سالن خصوصی است بقیه سالن‌ها هنوز سیستم گرمایشی و سرمایشی درست و حسابی ندارند.

ساحل فریدون‌کنار که بکرترین ساحل استان است هنوز درگیر زباله است بدون داشتن حتی یک مکان تفریحی و گردشگری.

آبندان‌ها که ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای جذب گردشگر دارند بدون هیچ ایده‌ای جهت جذب گردشگر بلااستفاده مانده‌اند. با کمترین هزینه و واگذاری به بخش خصوصی میشود از این ظرفیت استفاده کرد.

نبود پارک استاندارد هم یکی دیگر از معضلات این شهر است که باعث شده چشم همه ی مردم به پارک لاله باشد.

فریدون‌کنار شهر ماهی، برنج و درنا است اما ورودی‌های این شهر اصلا جلوه خوبی ندارند.

داشته‌های این شهر کم نیست اما متاسفانه از بس درگیر مسئولینی شدیم که دغدغه‌مندی ندارند این ظرفیت‌ها را فراموش کردیم.

جنگل اجاکله، جنگل جزین، تالاب بین‌المللی، پارک جزیره، بندر، تالاب نیلوفرآبی و غیره هم جز مکان‌هایی با ظرفیت بالای جذب گردشگر محسوب میشوند که حتی به آنها فکر نمیشود.

امیدواریم امکانات اولیه این شهر رفع شود و دیگر درگیر این موضوعات پیش پا افتاده نباشیم.

اگر در جذب توریست و استفاده از ظرفیت ها درست عمل کنیم قطعا شاهد بهبود مشکلات بیکاری و اشتغال جوانان خواهیم بود زیرا ظرفیت ایجاد اشتغال در این شهر کم نیست.

برچسب ها :
    pasa

    انتخاب اعضای شورای شهر ناکارآمد و به تبع آن انتخاب شهردار ناتوان و ناشایسته .مصیبتی است که مردم فریدونکنار خودشان بر سر خودشان آورده اند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی