ویژه های خبری

جاده فریدونکنار به آمل چهار بانده میشود

به گزارش کناری ها به نقل از پایگاه خبری مهر رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت: هشت محور داخلی استان در مناطق مختلف باید چهارخطه شود.

فرج الله فتح الله پور با اشاره به دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای پیگیری مسائل مهم و محوری استان مازندران افزود: پیگیری ویژه برای تحقق اهداف سفر دور اول و تنظیم برنامه برای سفر دور دوم ریاست محترم جمهور از طریق تخصیص مناسب به پروژه‌های مصوب و پیگیری رشد اقتصادی و بهره وری و اشتغال استان از جمله محورهای نشست بوده است.

وی افزود: هماهنگی امور مربوط به خشکسالی و تنش آبی استان (طرح‌های آب بندان ها، سردهنه ها و سدهای لاستیکی)، پیگیری و هماهنگی طرح‌های مهم و زیر ساختی استان در بخش حمل و نقل از دیگر مسائل بود زیرا چهار مبادی ورودی استان شامل محور هراز، سوادکوه، کیاسر، کندوان وجود دارد.

وی گفت: چهارخطه کردن هشت محور داخلی استان شامل نکا به نیروگاه، بهشهر به بندرامیرآباد، ساری - خزرآباد، لاریم بهنمیر بابل، آمل فریدونکنار، آمل چمستان نور، جاده قدیم آمل بابل، قائمشهر کیاکلا بهنمیر، ساری جویبار کیاکلا و پل محور پل سفید نیازمند اعتبارات و توجه است.

فتح الله پور تصریح کرد: همچنین برای طرح‌های مهم بخش منابع آب شامل تکمیل سد گلورد، آغاز عملیات اجرایی سجادرود بابل و زارم رود ساری وتکمیل سد هراز نیز در این نشست رایزنی شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران به طرح‌های امور پسماند و زباله شهرها، فاضلاب مازندران و حل مشکل زباله‌های استان اشاره کرد و گفت: تکمیل نیروگاه زباله سوز ساری و نوشهر و کارخانه کمپوست هفت شهر بابل، آمل، نور، قائمشهر، محمودآباد، بابلسر، جویبار و فاضلاب شهرها به خصوص نواحی ساحلی نیاز ضروری است.

وی با اشاره به طرح‌های بیمارستانی در استان گفت: چهار بیمارستان مهم در تنکابن، نور، ساری و قائمشهر در دست ساخت است و نیازمند تأمین اعتبار برای تکمیل هستیم.

وی اضافه کرد: راهبری تهیه و تدوین برنامه هفتم توسعه استان (برنامه عملیاتی هسته‌های کلیدی) و اسناد بخشی و فرابخشی و توانمند سازی ۵۰۰ روستای استان با اولویت ۱۰۰ روستا در سال ۱۴۰۲ نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی