ویژه های خبری

عید متفاوت در فریدونکنار

بوی عید 1403 در همه جای شهر فریدونکنار استشمام می شود،عید 1403 با دیگر عیدها متفاوت است،عیدی همراه با عطر رمضان که بویش فضای شهر را در هم پیچیده و استشمام خوش آن برای همه لذت بخش است.

فریدونکنار میزبان مسافران و گردشگران از همه جای ایران است و از جمله مکان های پربازدید و پر رفت و آمد آن میتوان به دریا و بندر ، پارک ساحلی لاله،باغ پرندگان،بازار ماهی فروشان نام برد.

فریدونکناری ها رونق بازار خود را در برنج و ماهی و دریا میدانند و اگر حال این دیار خوش است به همت صیادان و کشاورزانی است که در طول تاریخ رنج کاشت برنج و سرمای طاقت فرسای صید را به جان خریدند تا این شهر را به پایتخت برنج ایران معروف کنند و ماهیان خوش طعم آن حالا از بهترین ماهی های ایران محسوب میشود.

فریدونکنار به مردمان خود میبالد و به روستاهای زیبای خود که محصولات طبیعی ماست و شیر و کره تولید و دام و طیور پرورش میدهند افتخار میکند.

از جمله دیدنی های روستاهای فریدونکنار میتوان به جنگل های اجاکله،ازباران و باریکرود جنوبی نام برد و هر ساله با اینکه این جنگل ها بکر مانده و خدمات کمی از لحاظ رفاهی و خدماتی در آن است اما میزبان مسافران زیادی می باشد.

ظرفیت های فریدونکنار را باید از نزدیک دید تا به زیبایی های آن پی برد و اگر گذرتان به این دیار زیبا رسید حتما از برنج و ماهی آن سوغات ببرید.

یادداشت: سید عباس بردبار

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی