ویژه های خبری

شهر بدون پارکینگ

وقتی با وسیله نقلیه خود در فریدونکنار بدون پارکینگ رفت و آمد میکنید مطمنا بارها شده برای یک کار واجبی و یا نه حتی واجب هم نباشد برای هر کاری مجبور شوید ماشین خود را پارک دوبل کنید! خوب بعد از آن برای شما پیامکی از جریمه پارک دوبل می آید

وقتی با وسیله نقلیه خود در فریدونکنار بدون پارکینگ رفت و آمد میکنید مطمنا بارها شده برای یک کار واجبی و یا نه حتی واجب هم نباشد برای هر کاری مجبور شوید ماشین خود را پارک دوبله کنید! خوب بعد از آن برای شما پیامکی از جریمه توقف دوبله می آید اما سوال اینجاست آیا برای مردم فضایی تعریف کرده اید که آن ها بی قانونی نکنند؟ اگر فضایی تعریف شده باشد و مردم ماشین خود را بازهم پارک دوبل میکنند مطمنا تمام تقصیرها را به گردن آن ها بیاندازید و حتی دوبرابر آنچه که هست جریمه اش کنید ولی اگر با بی تدبیری مسئولین سال ها پارکینک این شهر بی ثمر مانده آیا مقصرش بازهم مردم هستند؟

اصلا میتوان در این زمینه شفاف سازی کرد و این پیشنهاد را داد که جریمه های پارک دوبل را به شهرداری بدهید تا آن ها شاید بتوانند دوباره پارکینگ به اصطلاح طبقاتی این شهر را استارت بزنند و بلاتکلیف در مرکز شهر رها نشده باشد!

هرچه که هست نیروی محترم راهنمایی و رانندگی وظیفه اولش راهنمایی کردن است اگر من شهروند یا مسافر خطایی میکنم مطمنا یا عواملی باعث آن است یا خودم کم کاری کرده ام مثلا اگر کمربند ایمنی را نبندم یا نقص فنی در ماشینم باشد این مشکل من است و شما حق برخورد و جریمه دارید چون تخلف کرده ام اما اینکه در شهر بستری را برای پارکینگ نداریم و من تخلف میکنم مقصرش کیست؟ چه کسی بستر این تخلف را فراهم کرده است؟ جریمه آن کسانی که این بستر تخلف را ایجاد کرده اند چقدر است؟کسانی که میتوانستند یک روزی به این موضوع فکر کنند که آینده با توجه به رشد جمعیت باید پارکینگ در این شهر باشد و حالا نیست آیا مقصر این جریمه های بی هوای پارک دوبل نیستند؟

در هر صورت از نیروی محترم راهنمایی و رانندگی که شبانه روز در حال تلاش هستند تا امنیت خاطر را برای شهروندان و مسافران ایجاد کنند سپاسگزاری میکنیم

یادداشت: قربانعلی خبازی کناری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی