ویژه های خبری

کوروس ربیعی درباره آخرین وضعیت درنای رویا اظهار کرد: طبق تقویم حدود ۴۰ روز تا برگشت درنای امید باقی مانده و در این مدت تصمیم بر این است، چند روز قبل از ورود درنای امید به زیستگاه زمستان‌گذرانی درنای رویا را در زیستگاه رها کنیم تا از همان ابتدای ورود درنای امیو به تالاب زمستان‌گذرانی‌اش با درنای رویا آغاز شود.

وی افزود: اگر محیط تالابی شود و زمین آبگیری شود با بررسی شرایط امکان رهاسازی درنای رویا را خواهیم داشت که همزمان با ورود درنای امید این اتفاق انجام می‌‌‌شود.

مسوول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه بیش از ۷ ماه از حضور درنای رویا در مازندران می‌گذرد، تصریح کرد: از ۲۰ اسفند ماه سال گذشته درنای رویا در عباس‌آباد زنده‌گیری شده و در اوجاکله نگهداری می‌شود.

ربیعی به مطلوب بودن وضعیت درنای رویا اشاره کرد و گفت: همزمان با ورود درنای امید به تالاب فریدونکنار نسبت به رهاسازی درنای رویا در طبیعت اقدام می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه امیدواریم امسال بار دیگر شاهد همراهی و همسفری درنای رویا و امید باشیم، گفت: باتوجه به برنامه‌ریزی امیدواریم درنای رویا توان همسفری درنای امید را تا سیبری داشته باشد.

درنای رویا ششم بهمن ماه سال ۱۴۰۱ طبق پروتکل‌های بهداشتی به اوجاکله فریدونکنار منتقل شد، سفر درنای امید پس از ۱۳۰ روز زمستان‌گذرانی یک روز زودتر از سال قبل در تاریخ ۱۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۱ همراه با درنای رویا از تالاب فریدونکنار شروع شد اما همانطور که پیش‌بینی شده بود درنای بلژیکی قادر به همراهی با درنای امید نبود و بیستم اسفند ماه سال گذشته در منطقه عباس‌آباد زنده‌گیری و توسط اداره کل حفاظت محیط‌زیست به منطقه فریدونکنار منتقل شد./فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی