ویژه های خبری

رفتار پوپولیستی و پروپاگاندای رسانه‌ای مسئولان فریدونکنار

پوپولیست چه کسی است؟ پوپولیست کسی است که با روشی خاص بر علیه نخبگان یک جامعه قیام می‌کند. روش او اینگونه است که خود را به عنوان نماینده مردم معرفی می‌کند و هرکس که طرفدار او باشد مردم واقعی و هرکس که مخالف اوست خائن به مردم تلقی می‌کند. پروپاگاندا چیست؟ پروپاگاندا (Propaganda) اطلاعاتی است که هدف آن تحمیل یک طرز فکر یا هدف خاص سیاسی است که معمولا با استفاده از اطلاعات مغرضانه یا گمراه کننده همراه است. گروه های سیاسی به منظور تأثیرگذاری بر مردم و تامین منافع شان دست به پروپاگاندا می زنند.

پوپولیسم به چه معناست؟
در زبان ساده پوپولیسم همان استفاده از «مردم» برای رسیدن به هدف‌های سیاسی می‌باشد. یک رهبر سیاسی برای رسیدن به قدرت، خود را «از جنس مردم و طرفدار آن‌ها» نشان می‌دهد، دست بر کمبود و نداشته‌های آنان می‌گذارد، اگر خلأ وجود داشته باشد آن‌ها را پر می‌کند و نخبگانی را مقصر می‌داند که منافع مردم را نادیده گرفته‌اند و کار خود را پیش برده‌اند.

پوپولیست چه کسی است؟
پوپولیست کسی است که با روشی خاص بر علیه نخبگان یک جامعه قیام می‌کند. روش او اینگونه است که خود را به عنوان نماینده مردم معرفی می‌کند و هرکس که طرفدار او باشد مردم واقعی و هرکس که مخالف اوست خائن به مردم تلقی می‌کند.

پروپاگاندا چیست؟
پروپاگاندا (Propaganda) اطلاعاتی است که هدف آن تحمیل یک طرز فکر یا هدف خاص سیاسی است که معمولا با استفاده از اطلاعات مغرضانه یا گمراه کننده همراه است. گروه های سیاسی به منظور تأثیرگذاری بر مردم و تامین منافع شان دست به پروپاگاندا می زنند.
به اعتقاد نگارنده رفتارهای مسئولان فریدونکنار در مورد موضوع اخیر مجتمع مسکونی خزرشهر یک رفتار پوپولیستی و عوام‌فریبانه است که با پروپاگاندای رسانه‌ای بسیار شدید همراه شده، چرا که همین مسئولان از ابتدا نه تنها هیچ زمانی در مورد جدایی مجتمع مسکونی خزرشهر برای اولین بار به مردم آگاهی لازم را نداده‌اند و اطلاع‌رسانی نکردند بلکه جدایی خزرشهر را تکذیب می‌کردند و رسانه‌ها را متهم به تشویش اذهان عمومی و رسانه‌ها را تهدید میکردند که اگر بار دیگر به این مسئله اشاره کنند با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت، تا اینکه رسانه‌های شهرستان از جدایی مجتمع مسکونی خزرشهر برای چندمین مرتبه پرده‌برداری کردند و بعد از آن مسئولین با مصاحبه‌های مختلف در مورد خزرشهر خود راگ رابین‌هود یا قهرمان شهر و مدافع مردم معرفی کند.
و حالا که علی‌اصغر باقرزاده دوغیکلایی نماینده مردم شریف بابلسر و فریدونکنار، کرمعلی آقابزرگی رییس دفتر وی در فریدونکنار و کوروش ابراهیم‌نژاد گرجی فرماندار شهرستان فریدونکنار و دیگر مسئولان مرتبط با این موضوع هرگونه جدایی مجتمع مسکونی خزرشهر از شهر فریدونکنار را تکذیب میکردند و حتی روح‌الله سلگی معاون سیاسی استاندار مازندران که هرگونه جدایی خزرشهر از فریدونکنار را باطل دانسته بود اما امروز حرف از این موضوع میزنند که در جلسه کارگروه تخصصی استانداری مازندران جدایی خزرشهر از فریدونکنار به طور کامل منتفی و تصمیم‌گیری نهایی در این امر به شورای تامین استان محول شده است.
خب سوال اول اینجاست بالاخره هرگونه جدایی مجتمع مسکونی خزرشهر از شهرستان فریدونکنار تکذیب میشود یا پرونده جدایی این مجتمع مسکونی از فریدونکنار در حال بررسی است؟
سوال دوم آیا موضوع جدایی خزرشهر از فریدونکنار بعد از این جلسه کامل حل شده ایت یا بصورت موفقت و برحسب مصلحت فعلا مسکوت مانده تا سر فرصت مجددا در دستور کار برای بررسی جدایی قرار گیرد؟
به اعتقاد نگارنده این بدان معناست که کارگروه تخصصی با جدایی خزرشهر موافق بوده و مخالفت‌ها و مقاومت‌های مسئولین فریدونکنار باعث شده است که تصمیم‌گیری به شورای تامین استان مازندران محول شود.
وقتی موضوع از یک مرجع تخصصی (دفتر فنی استانداری) به مرجع امنیتی (شورای تامین استان) سوق داده میشود یعنی فعلا سکوت تا انتخابات مجلس و بعد دوباره پرونده همچنان مفتوح است همان آش است و همان کاسه!
قسم حضرت عباستان را قبول کنیم یا دم خروستان را؟!
البته صحبت در مورد رفتار مسئولان فریدونکنار مانند زیره به کرمان بردن است
اما ما هیچ وقت یادمان نمیرود که سرنوشت دریاکنار چه شد، یادمان نمیرود که سرنوشت تنها دانشگاه شهرستان فریدونکنار چه شد. چالش‌های سکونت‌گاه حسن‌آباد، بندر، پل کمربندی، پل مرکزی شهر و غیره را هیچ‌گاه فراموش نخواهیم کرد.
البته بابت تمامی زحمات و تلاش‌های مسئولانی که واقعی و حقیقی از کیانِ فریدونکنار و مردمان زحمت‌کش و شریف این خطه مبارک جانانه دفاع کردند کمال قدردانی را داریم و امیدوارم که مردم و مسئولین در کنار هم همراه با همبستگی و اتحاد جهت توسعه و پیشرفت فریدونکنار قدم بردارند.
لطفا و خواهشا یکبار برای همیشه یک مسئول به نمایندگی از دیگر مسئولان و مدیران مرتبط با این موضوع بطور شفاف و بی‌پرده صفر تا صد موضوع جدایی خزرشهر را برای مردم شریف فریدونکنار شرح دهد، یعنی مقصران و مدافعان بطور شفاف معرفی شوند، دلایل قانونی و مستند ارائه شود تا مردم قضاوت کنند.یادداشت:قربانعلی خبازکناری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی