ویژه های خبری

برخور بعد از 17 سال رفتنی شد

به گزارش کناریها امروز 8 مهرماه تودیع و معارفه برخور دادستان مردمی شهرستان فریدونکنار بود او در این مراسم حرف ها و دغدغه هایی را مطرح کرد که بعد از 17 سال تلاش و تجربه قابل تامل و تفکر برای مسئولین شهرستان است،خلاصه این مطالب به شرح زیر می باشد:

قریب به ۱۷ سال در خدمت مردم شریف، نجیب و دوست داشتنی شهرستان بودم. ۳ سال از خدمتم مانده و علاقه داشتم پایان دوران خدمتم در این شهرستان باشم.

در طول این ۴ سال که بعنوان دادستان در خدمت مردم شریف فریدون‌کنار بودم، سعی کردم واژه دادستان به معنای مدعی‌العموم را در بین مردم جا بیندازم و حرف مردم را بشنوم و پیگیری کنم.

شاخصه و خط و مشی کار بنده قانون بوده است. ممکن هم بود اجرای قانون خیلی جاها به مزاق برخی مسئولین خوش نیاید.

شهرستانی که رهبری بعنوان خطه‌ی مبارک نام گذاشت بجای آنکه به شهرستان پرداخته شود از لسان مسئولین میشنویم شهرستان کم برخوردار. شهرستانی که دریا، ساحل، برنج، پرنده، گردشگری و غیره در آن جمع شده مسئولین به آن نپرداختند که اگر میشد جوانان بیکار نبودند و خیلی از آسیب‌های اجتماعی بر اثر همین بیکاری بوجود می‌آید.

رزوی که قرار است این پل افتتاح شود من یک خواسته دارم. آن مسئولینی که قرار است آن را افتتاح کنند صدها نفر بچه بی بابا شدند، مادرهایی که جوانشان را از دست دادند، آیا مسئولین حاضرند جوابگوی خا‌واده آن‌ها باشند.

بنده بعنوان دادستان در پرونده کمربندی ورود کردم و پرونده تشکیل دادم و برای ۸ نفر اعلام جرم کردیم. از محل بیت‌المال این پل ساخته شده. دوباره بودجه میگیرند از بیت‌المال.

قصه‌ی حسن‌آباد دعدغه من من بود. ۹۲ خانوار سال‌ها بلاتکلیف‌اند.

یکی از مسئولین شهرستان اعلام کرد خبر خوش برای اهالی حسن‌آباد. من از شورا و شهردار میپرسم: تا همین لحظه هنوز مشکل حسن‌آباد حل شده است؟ هنوز بعد از این همه سال نمی‌دانند برای کجا بروند. آیا این زیبنده نظام جمهوری اسلامی است؟

دوست دارم مسئولین به بندر بپردازند. نگاه من به مجموعه بندر نگاه به ۱۷۰ کارگر است که باید حمایت قانونی شوند.

قضاوت با مردم است. اگر منِ مسئول رضایت مردم را جلب کنم یعنی کارم درست بوده.

در پایان تشکر میکنم از همه آنهایی که در این ۱۷ سال کنار ما بودند. از همکاران خودم تشکر میکنم و واقعا بیش از حد توان زحمت کشیدند.

تشکر میکنم از برادر خودم در این شهرستان آقای مهندس نصیری که من شهادت میدهم چقدر این فرماندار برای این شهر زحمت کشیدند.

در کنار اتفاقات بد این شهرستان مثل ریختن پل و آتش سوزی بیمارستان، یک چیز دل مردم را خوش میکرد آن هم آزادی زندانیان جرایم غیر‌عمد. آزادی زندانیان حال خوب به جامعه تزریق میکرد.

شهرستان فریدون‌‌کنار شهرستان کارگری است. سی‌تی اسکن آتش گرفت و مردم باید به کجا بروند؟

من تشکر میکنم و از همه حلالیت میجویم. برخور کم‌فروشی نکرد و سعی کردم هر آنچه در توان داشتم انجام دهم.

تشکر میکنم از همه مردم و کسانی که به من کمک کردند.

اقتباس میگیرم از اولین فرمایش رییس خودم مرحوم صفر رضایی در شهرستان گلوگاه: انالله و انا الیه راجعون./ خبر: امیرعلی تورانداز کناری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی