ویژه های خبری

ساتری اظهارکرد: درحال حاضر بیمارستان فریدونکنار حدود ۱۲۰ نفر پرستار کم دارد و پرستاران موجود با جانفشانی خدمت می‌کنند.


به گزارش کناریها به نقل از بلاغ محمدحسن ساتری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر که فریدونکنار در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد اظهارکرد: درحالی که فریدونکنار شاهد شیوع بیماری کرونا و افزایش تعداد بیماران در هر روز است و از نظر ما وضعیت این شهرستان به حالت قرمز درآمده اما متاسفانه برخی از تنقاض‌گویی‌ها توسط مسئولان استانی، فریدونکنار را از لیست شهرهای قرمز جدا کرده که این امر مشکلات زیادی را برای مسئولان و مردم به‌وجود آورده است.

وی بر لزوم مراقبت و رعایت پروتکل‌ها توسط شهروندان تاکید و خاطرنشان کرد: برگزاری جشن تولد، عروسی و عزا بدون رعایت پروتکل، عدم فاصله‌گذاری اجتماعی در رستوران‌های برگزار کننده مراسمات که مشاهده شده تالارها به جای تقسیم ظرفیت، برای پذیرایی راحت‌تر مهمانان را در یک جا جمع می‌کنند که این موارد فریدونکنار را دوباره به حالت قرمز بیماری کرونا برگرداند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار تصریح کرد: تعاملات آسان‌تر و سهل‌انگاری در برخوردها از دیگر عوامل پیشرفت شیوع بیماری کرونا است.

عدم توجه مسئولان تصمیم‌گیرنده به توصیه‌های بهداشت
ساتری با بیان اینکه نگاه مسئولان هم باید درخصوص بیماری کرونا یک نگاه جدی باشد گفت: اینکه فقط ما مردم را ملزم به رعایت مسائل بهداشتی کنیم اما مسئولان به مواردی که از سوی بهداشت اعلام می‌شود بی‌توجه باشند و به شیوه خودشان عمل کنند یک امر ناصحیحی است چراکه شکست کرونا یک عزم همگانی می‌خواهد.

وی با اشاره به اینکه کادر درمانی کشور بسیار محدود است یادآور شد: در کشور ما اگر تمام پزشکان را درنظر بگیریم به میزان کمتر از ۲۰۰ هزار نفر و همچنین کمتر از ۲۰ هزار نفر متخصص داخلی، بیهوشی و عفونی وجود دارد که این میزان در مقابل حجم بالای بیماران کرونایی بسیار کم است و رعایت نکردن مسائل بهداشتی موجب خستگی و کاهش توان کادر درمانی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه در زمینه زیرساخت‌های درمانی هم با کمبودهایی مواجه هستیم، افزود: میزان تخت بیمارستان‌ها در وضعیت محدود قرار دارد و با افزایش میزان بستری بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی(ره) فریدونکنار شاهد تکمیل ظرفیت این بیمارستان هستیم و حال آنکه ما باید برای بیماران دیگر هم امکان بستری داشته باشیم.

کمبود ۱۲۰ پرستار در بیمارستان فریدونکنار
مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار ادامه داد: تعداد مرگ و میر بیماری کرونا شاید نسبت به بیماری های دیگر مانند آنفلوآنزا کمتر باشد اما قدرت شیوع و سرایت این بیماری بالا است که اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود خدمات‌دهی را با مشکل مواجه می‌کند و امکان دارد بحران‌های جدی را به‌وجود آورد.

ساتری اظهارکرد: درحال حاضر بیمارستان فریدونکنار حدود ۱۲۰ نفر پرستار کم دارد و پرستاران موجود با جانفشانی خدمت می‌کنند.
وی بر زدن ماسک توسط افراد تاکید و خاطرنشان کرد: ماسک زدن حدود ۷۰ درصد از انتقال بیماری جلوگیری می‌کند و راهی ساده برای پیشگیری کرونا است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار تصریح کرد: زمانی که وضعیت شهر به حالت قرمز در می‌آید محدودیت‌های بهداشتی باید برگردد و وظیفه ما این است که این تغییر وضعیت‌ها را به گوش مردم و مسئولان برسانیم و تصمیم‌گیری‌ها به عهده این مسئولان است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی