ویژه های خبری

برنج با رنج تولیده اما بدون متولی

کشاورزان مازندرانی هر سال که موقع کاشت و داشت و برداشت می شود با گرانی های تهیه کود و سم در زمان کاشت و با کمبود آب در زمان داشت و واردات بی رویه برنج خارجی و خرید با قیمت برنج خود در زمان برداشت مواجه میشوند.

کشاورزان مازندرانی هر سال که موقع کاشت و داشت و برداشت می شود با گرانی های تهیه کود و سم در زمان کاشت و با کمبود آب در زمان داشت و واردات بی رویه برنج خارجی و خرید با قیمت کم برنج خود در زمان برداشت مواجه میشوند.

سال ها این رویه غلط ،کشاورزان مازندرانی را ناامید کرده است و هیچکس هم پیگیر این اوضاع نابسمان نبوده ،حتی نمایندگان استان مازندران گاها به فریادهای پشت تریبونی و تبلیغاتی بسنده کرده اند اما هیچگونه طرح سوالی از وزیر نکرده و حتی قدرت به استیضاح کشیدن آن ها را هم نداشته اند.

این جریان و رویه های غلط،؛ بسیاری از کشاورزان را در سال های اخیر ناامید کرده و آن ها در پی فروش زمین های کشاورزی خود هستند چراکه فروش و ذخیره هزینه در بانک را سوددهی بیشتری برای خود میبینند و عطای کار را به لقایش میبخشند.

از آنجایی که کشاورزی این دیار شغل بیش از 50 درصد مردم خطه سرسبز مازندران است نیازمند توجه ویژه می باشد و برون رفت از این مشکل یک عزم ملی خارج از گزارش دهی های رزومه ای پسند را میطلبد تا کشاورزان چه در هنگام کاشت از آماده سازی زمین و تهیه کود و سم تا زمان داشت و معضل کم آبی و البته زمان برداشت و فروش حداقل خیالی آسوده داشته باشد.

یادداشت: سید عباس بردبار

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی