ویژه های خبری

با توجه به گرمای بیش از حد هوا و هجوم مردم برای سفر به شهرهای شمالی ایران، هم اکنون ویروس کرونا در شهرهای ساحلی مازندران رژه رفته و هر روز بر تعداد مبتلایان بومی و غیربومی می افزاید.

به گزارش کناریها به نقل از تسنیم جاده‌های درون و برون شهری مازندران و طول نوار ساحلی استان مملو از مسافران شهرهای اطراف و استان‌های همجوار است. مردم بی توجه به مسائل بهداشتی به گشت و سیاحت پرداخته و غافل از اینکه ویروس منحوس کرونا در کمین برای جذب آنان بوده دل را به دریا زده و آب تنی را در سواحل مازندران آغاز کردند.

از سویی اگرچه همچنان کرونا در مازندران جولان دارد و آمارهای مراکز بهداشتی و درمانی استان حکایت از قرارگیری مازندران در ردیف استان‌های زرد و رسیدن به قرمز را دارد ولی مسئولان حوزه‌های مختلف صرفا با بیان اینکه با رعایت موازین بهداشتی و پروتکل‌های وزارت بهداشت، فعالیت صنوف، سواحل و مراکز تفریحی و فرهنگی در مازندران آغاز شده است، مردم را راغب تر به حضور در مازندران می‌کنند.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگاران تسنیم از شهرهای ساحلی مازندران، هم اکنون موج عظیمی از مردم و مسافران در پارک‌های جنگلی، سواحل و کنار جاده‌های مازندران اطراق کرده و بدون توجه به مسائل بهداشتی و پروتکل‌ها و بی خیال دنیا به تفریح و سیاحت می پردازند و انگاری که آنان را سه ماه در زندانی در منزلشان حبس کرده باشند توجهی به توصیه‌های بهداشتی و درمانی ندارند.

با توجه به گرمای روزافزون و نزدیک شدن به فصل تابستان بیم آن می رود که در صورت تداوم سفرها و عدم رعایت مردم و مسافران به مسائل بهداشتی باید شاهد حوادث جبران ناپذیر انسانی در حوزه شیوع بیماران کرونایی در بین مسافران و بومی‌ها باشیم. متاسفانه قالب گردشگران مازندران گذری بوده و ممکن است ناقل باشند پس از خروج از استان این بیماری را در مازندران برای بومی‌ها به یادگار گذاشته و این تحفه منحوس را به عنوان بیماری نصیب شهروندان مازنی می‌کنند که بسیار خطرناک است.

بابل در وضعیت زرد شیوع کرونا

سید مصطفی قاسم زاده، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهر بابل در وضعیت زرد قرار دارد، گفت: از اول اسفند 98 استان مازندران جز استانهای اولیه درگیر با بیماری کرونا و یکی از کانونهای قرمز کشور بود.

وی بیان داشت: در 24 ساعت گذشته 18 بیمار جدید در بیمارستانهای بابل پذیرش و 21 بیمار نیز ترخیص شدند و در حال حاضر تعداد 62 بیمار بستری هستند که 23 بیمار بدحال در بخش مراقبتهای ویژه تحت درمان هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: از ابتدای اسفند تاکنون بیش از 23 هزار بیمار به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل مراجعه  که توسط کادر درمانی مورد رسیدگی قرار گرفتند و بیش از 3100 نفر در بیمارستانهای بابل بستری شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: بیماران غیربابلی بستری در بیمارستانهای بابل از شهرهای بابلسر، قائمشهر، بهنمیر، آمل، فریدونکنار، جویبار، نور، محمودآباد، ساری ، هادی‌شهر و تهران بودند.

وی ادامه داد: اکثر بخشهای مختلف بیمارستانهای بابل که به دلیل بیماری کووید 19 به بستری این بیماران اختصاص پیدا کرده بودند به فعالیت سابق خود برگشتند.

کاهش رفتارهای بهداشتی مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد 79 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند  و در این مدت تعداد 64 نفر از افراد مشکوک بستری شده،  از بیمارستانها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

وی افزود: هم اکنون 250 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند. این روزها شاهد کاهش رفتارهای بهداشتی مردم در اجرای فاصلهگذاری اجتماعی و غفلت در رعایت اصول پیشگیری و بهداشت فردی هستیم که این امر ریسک ابتلا و انتقال ویروس را در روزهای پیش رو افزایش خواهد داد و عواقب سنگین و جبران ناپذیری خواهد داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی