ویژه های خبری

سرپرست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران گفت: طرح "سامانه جامع انبارها" به منظور جلوگیری از قاچاق در مازندران اجرایی می‌شود.

به گزارش کناریها به نقل از وارش حسین زراعتی با اشاره به اینکه طی سال گذشته تعداد پرونده‌های تشکیل شده در این نهاد حدود ۲۷۹۷ فقره بوده که نسبت به مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: ارزش ریالی پرونده‌های مذکور حدود ۵۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به مشابه سال ۹۷ افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: بیشترین قاچاق در حوزه واحدهای پوشاک و البسه با برندهای معروف، قاچاق گوشی‌های همراه، چوب و فرآورده‌های جنگلی، مشروبات الکی، لوازم بهداشتی، کود و سموم کشاورزی و غیره که البسه و پوشاک برند در ۳۵ فروشگاه استان با ارزش ۹ میلیارد تومان بوده است.

سرپرست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران با اشاره به اینکه در این کمیسیون ۶ مرحله امحا با ارزش ریالی ۶۷۰ میلیون تومان صورت پذیرفت، گفت: در دو ماه فروردین و اردیبهشت امسال، ۴۲۲ فقره به ارزش ریالی ۷ میلیارد تومان تشکیل و ۴۱۴ نفر نیز دستگیر شدند.

زراعتی در ادامه به موضوع حفر چاه در مازندران اشاره و خاطرنشان کرد: ۳۹ هزار پرونده حفر چاه تا پیش از سال ۸۵ در مازندران پایش شده بود که از این تعداد حدود ۱۷ هزار و ۶۳۰ پرونده مورد تایید آب منطقه‌ای قرار گرفت و منتظر تایید ستاد قاچاق کالا و ارز در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۰۰ پرونده آماده برای بررسی در این کمیسیون وجود دارد، گفت: بیش از ۲۵ هزار چاه کشاورزی در سطح مازندران دارای مجوز و پروانه بهره‌برداری آن صادر شده است.

زراعتی گفت: مابقی زمین‌های کشاورزی در ۲ بخش تفکیک می‌شود که برخی مربوط به پیش از سال ۸۵ و بقیه مربوط به بعد از آن است که تکلیف قانونی ما مربوط به پیش از سال ۸۵ خواهد بود.

وی طرح سامانه جامع انبارها را طرح ویژه و دغدغه اصلی در استان مازندران دانست و افزود: طی جلسه‌ای با رئیس صمت مازندران و کارشناسان مربوطه طرح برای پیگیری ارئه شد.

سرپرست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران ادامه داد: سه ابلاغ به دستگاه‌های مرتبط طبق ماده ۲۴ و ۲۷ آیین نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا در این زمینه اتخاذ شده است.

زراعتی با اشاره به اینکه در طرح اجرایی سامانه جامع انبارها هر کالایی که به جایی وارد و خارج می‌شود، ثبت خواهد شد، گفت: در خصوص کالاهای اساسی مانند برنج، گندم، دام، موارد بهداشتی و کشاورزی طرح سامانه جامع همچون اجرای طرح پلاک‌کوبی دام در مازندران که از حمل قاچاق آن جلوگیری خواهد شد، اجرایی ‌می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرهایی مانند آمل و فریدونکنار پایلوت تولید برنج هستند، بیان کرد: به منظور مقابله با قاچاق برنج، طرح بارنامه الکترونیکی با ورود تمامی دستگاه‌ها در مازندران اجرایی خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی