ویژه های خبری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به بی‌تفاوتی جهت اجرای پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی در برابر ویروس کرونا در سطح عمومی استان هشدار داد و گفت: در صورت تداوم بی‌تفاوتی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی احتمال بازگشت به دوران پیک شیوع ویروس کرونا تقویت می‌شود.

به گزارش کناریها به نقل از ایرنا دکتر حامد روحانی زاده اظهار کرد: با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان‌های کشور از جمله مازندران در چند روز گذشته آمار بیماران مراجعه کننده به بخش های سرپایی و بستری استان به صورت معناداری افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراعات بهداشت فردی را به همه مردم استان توصیه می‌شود، افزود: امیدوارم مردم عزیز با بکار بستن همه دستورالعمل های بهداشتی به صورت دقیق و عدم حضور در مکان های شلوغ و پرهیز از مسافرت های غیر ضرور و عدم برگزاری مراسمات و تجمعاتی که تعداد زیادی از افراد کنار هم قرار می گیرند در قطع زنجیره بیماری و همه گیری بیماری کمک کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه هم اکنون تعدادی از شهرهای استان وضعیت نامناسبی دارند، گفت: در حال حاضر ۲ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز و چهار شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و در شهرهای دیگر نیز تعداد بیماران در حال افزایش است.

وی شهرستان آمل و بهشهر را به عنوان مناطق قرمز مازندران اعلام کرد و گفت: شهرهای فریدونکنار ، محمودآباد ، قائمشهر و نوشهر شهرهای نارنجی استان از نظر شیوع کرونا محسوب می شود.  

دکتر روحانی زاده با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و عدم حضور افراد در اجتماعات بدون ماسک و محافظت های فردی، افزود: در تمامی شهرستان ها تشدید مراقبت های بهداشتی از سوی مراقبین و مسوولین بهداشت انجام خواهد شد و با متخلفین مربوطه در اصناف مختلف که پروتکل ها را رعایت نکنند برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

وی با بیان اینکه مازندران از نظر اقتصادی و اجتماعی خسارات جدی از شیوع ویروس کرونا دیده است ، افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها راه حل برای جلوگیری از بازگشت خسارات کروایی است . 

.رورد ویروس کرونا به ایران که از روزهای نخستین اسفند ماه سال گذشته به صورت رسمی اعلام شد، پس از یک ماه در فروردین ماه امسال به اوج خود رسید به طوری در یک بازه زمانی حدود ۸۰ درصد از تخت های بیمارستانی استان تحت بستری بیماران کرونایی بود. 

اما از ابتدای اردیبهشت ماه امسال با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی شیوع ویروس کرونا کاهش ملموسی داشت و به سرعت روند نزولی را در پیش گرفت. 

ویروسی که تا روز بازدهم تیرماه ۲۹۰ بیمار مشکوک را بر روی تخت های بیمارستانی مازندران بستری کرده است در حالی که یازدهم خرداد ماه گذشته یعنی یک ماه گذشته این آمار ۲۵۱ نفر بوده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی