ویژه های خبری

ساز ناکوک پل برای فریدونکناریها

به گزارش کناریها به نقل از بلاغ

پل مرکزی شهر فریدون‌کنار که به نام شهید خط شکن «مسلم رسولی‌کناری» نامگذاری شده و از سال ۱۳۷۸ ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت، پایه‌های آن دچار فرسودگی شده و بسیار خطرآفرین است.

درنظر گرفتن اعتبار ۱۷ میلیاردی برای پل مرکز شهر

کوروش ابراهیم‌نژاد گرجی فرماندار فریدون‌کنار در این‌باره اظهارکرد: بنابر بررسی‌های صورت گرفته آثار نخستین فرسودگی و تخریب پایه‌های پل در سال ۱۳۹۳ مشاهده شد.
وی با اشاره به اینکه از همان سال تا پایان دولت قبلی هیچ اقدامی برای ترمیم یا بازسازی پل مرکزی شهر فریدون‌کنار صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: تنها کاری که مسئولان دولت قبل در فریدون‌کنار برای این پل انجام دادند، نامه‌ای بوده که در سال ۹۵ از سوی فرماندار وقت این شهرستان به مسئولان استان زده شد که البته در حد مکاتبه ماند و اقدام عملی صورت نگرفت.
فرماندار فریدون‌کنار با اشاره به اقدامات مسئولان کنونی این شهرستان در رابطه با پل مرکزی شهر، تصریح کرد: ما از سال ۱۴۰۱ موضوع را در دستور کار قرار دادیم و با طرح موضوع و تأکید بر اینکه وضعیت پل بحرانی است از کمیته بحران استانداری مصوبه گرفتیم و امروز این پرونده برای دریافت بودجه به تهران ارجاع شد.
ابراهیم‌نژاد گرجی افزود: همچنین این موضوع در طرح بازآفرینی شهری هم مطرح و ۱۷ میلیارد اعتبار برای آن در نظر گرفته شد که در مرحله انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار برای اجرای طرح هستیم.

یک ریال برای این این پروژه اختصاص داده نشد

رضا جانعلی‌پور سخنگوی شورای شهر فریدون‌کنار نیز در این رابطه اظهار کرد: طی دو سالی که از مسئولیت شورای ششم فریدون‌کنار می‌گذرد پیگیری‌ها و مکاتبات لازم را برای حل این مشکل بزرگ انجام داده‌ایم.
وی با ابراز گلایه از عدم تخصیص اعتبار از مصوبه سفر استاندار به فریدون‌کنار در رابطه با تقویت پل مرکزی شهر، خاطرنشان کرد: این موضوع فقط در حد مصوبه پیش رفت و تا این لحظه هنوز یک ریالی توسط دستگاه‌های دیگر به این پروژه اختصاص داده نشد.
سخنگوی شورای شهر فریدون‌کنار تصریح کرد: از اواخر سال گذشته شرکت مشاور و طراح، برای بهسازی پایه‌های پل مرکزی شهر در نظر گرفته شد و این شرکت کارهای خود را انجام داد.
جانعلی‌پور گفت: ترمیم پل شهید رسولی در بودجه سال جدید قرار گرفت و به عنوان سه اولویت اصلی کار شهرداری در سال ۱۴۰۲ شد و درحال حاضر هم در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است./بلاغ

    م.رمضانی

    فریدونکنار انگار مسئولی نداره و سالهاست که از شهرهای اطراف داره عقب میفته از جهت پیشرفت.طرحهای عمرانی شهرمون اکثرا قابلیت بهره برداری ندارن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی