ویژه های خبری

فرماندار فریدون‌کنار در نشست خبری از پلمپ ۹۱ واحد کسب خبرداد.

به گزارش کناریها صبح امروز فرماندار فریدون‌کنار در نشست خبری که در فرمانداری برگزار شد گفت: خوشبختانه وضعیت بیماری covid19 در فریدونکنار بهتر شده است.

وی افزود: تاکنون ۳۰۱ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) فریدون‌کنار بستری شدند که از این تعداد ۲۱۶ نفر بهبود و ترخیص شدند، متاسفانه ۵۸ نفر فوت کردند که از این تعداد فوتی‌ها ۲۴ نفر اهل فریدون‌کنار بودند، همچنین با پیگیری‌های انجام شده ۱۸ بیمار به شهرهای دیگر منتقل شدند و هم‌اکنون ۹ بیمار در بیمارستان فریدون‌کنار بستری هستند.

محمدمهدی نصیری در ادامه به به پلمپ ۹۱ واحدکسب اشاره کرد و گفت: ۱۲ خانه‌مسافر نیز به دلیل عدم رعایت قوانین تعطیلی و عدم رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی پلمپ شدند.

این مسئول از زحمات گروه‌های جهادی که در سطح شهرستان مشغول فعالیت هستند قدردانی کرد و یادآور شد: حدود ۱۷۰ نفر از بسیجی‌ها و هیئتی‌ها مشغول ضدعفونی و خدمت به مردم هستند.

نصیری‌کناری به کشف ۳۵۰۰۰ هزار جفت دستکش اشاره کرد و گفت: این دستکش‌ها به ستاد حامیان مردمی مبارزه با کرونا تحویل داده شد.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا همچنین از طلاب بسیجی که فوتی‌های ناشی از این ویروس را تکفین و تغسیل می‌کنند تشکر کرد و گفت با تلاش‌های فراوان و احترام به میت‌ها و ادای واجب دینی توانستیم قرارگاه تغسیل و تکفین را در فریدون‌کنار تشکیل دهیم که کار بزرگی است.

وی سپس این نکته را یادآور شد که با پیگیری‌هایی که انجام پذیرفت ۳ روز تورپره‌های استان را در اسفندماه تعطیل کردیم و اجازه ورود ماهی به فریدونکنار را ندادیم که موجب شد بازارماهی فریدونکنار نسبت به سال‌های گذشته خلوت‌تر باشد. همچنین پیگیری کردیم زمان صید دیگر تمدید نشود که خوشبختانه پیگیری‌مان جواب داد.

فرماندار فریدون‌کنار تشکیل ستاد حامیان مردمی مبارزه با کرونا را اقدامی مهم بر شمرد که در استان بی‌نظیر است و از مردم، خیرین و کسانی که موجب صورت پذیرفتن کمک‌های مالی به این ستاد شدند تشکر کرد.

نصیری‌کناری در پایان با اشاره به شروع فصل نشا و استفاده از کارگران غیربومی گفت: یکی از دغدغه‌های من و ستاد مبارزه با کرونا شهرستان فریدون‌کنار آغاز فصل نشا است که موجب ورود کارگران غیربومی به شهرستان است زیرا با برآورد‌های انجام شده مشخص شد کشت ۶ هزار هکتار از اراضی شهرستان بدون استفاده از نیروهای غیربومی امکانپذیر نیست زیرا اگر فقط کشاورزان بخواهند از کارگران بومی برای نشا استفاده کنند باید هزینه اضافی و بالایی پرداخت کنند بنابراین تمهیداتی مثل تجمع در مکان‌های مشخص‌شده مانند محوطه سالن ورزشی ولیعصر و یا پلاژ و استقرار ایستگاه تب‌سنجی و داشتن کارت سلامت اندیشیده شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی