ویژه های خبری

فریدونکنار آرام با کمترین نزاع

به گزارش کناریها به نقل از ایرنا مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اظهار این که در۶ ماهه سال جاری۱۰هزار و ۳۱۷ نفر معاینه شدند، گفت: میانگین روزانه مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان، ۵۸ نفر بوده است.

روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

وی با اظهار این که ۶هزارو ۶۷۱ نفر مرد و ما بقی زن بودند، ادامه داد:‌ بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندورود با یکهزار و۵۵۲، بابل با یکهزار و ۲۹۰، نوشهر و چالوس با یکهزار و ۸۹نفر و کمترین نزاع در شهرستان فریدونکنار با ۲۱۰ نفر ثبت شده است.

وی بیان داشت: بر اساس آمار ارجاعی، خرداد ماه با ۲ هزار و چهار نفر، مرداد با یکهزار و ۸۳۴ و تیر ماه با یکهزار و ۷۲۷ نفر به ترتیب بیشترین و شهریور ماه با یکهزار و ۴۷۶ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می شود.

این مقام اجرایی استان مازندران یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : می توان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی