ویژه های خبری

ورود مدیری که من تایید نکردم ممنوع

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در ابتدای شروع به کار این دولت همانند سایر دولت‌های گذشته به مسئولان گوشزد شده بود، توجه به رعایت اصل شایسته‌سالاری در انتصاب مدیران بود؛ موضوعی که با یک اهرم فشار خارجی از سوی نمایندگان مجلس به حاشیه رفت و دخالت نمایندگان در انتصاب مدیران صدای همه را درآورده بود. اساسی‌ترین مشکل کشور و استان ضعف مدیریتی است که یکی از علت‌های آن دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها است که معمولاً بدون شایسته‌سالاری انجام می‌گیرد؛ علاوه بر اینکه دخالت در کار دولت است، موجب پایین آمدن قدرت مدیریتی در کشور نیز می‌شود.

ورود مدیری که من تایید نکردم ممنوع/فشار نماینده پرحاشیه برای انتصاب مدیر در اداره برق فریدونکنار

🔹مدیریت بحران‌زده؛ دستپخت دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات
یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در ابتدای شروع به کار این دولت همانند سایر دولت‌های گذشته به مسئولان گوشزد شده بود، توجه به رعایت اصل شایسته‌سالاری در انتصاب مدیران بود؛ موضوعی که با یک اهرم فشار خارجی از سوی نمایندگان مجلس به حاشیه رفت و دخالت نمایندگان در انتصاب مدیران صدای همه را درآورده بود.
اساسی‌ترین مشکل کشور و استان ضعف مدیریتی است که یکی از علت‌های آن دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها است که معمولاً بدون شایسته‌سالاری انجام می‌گیرد؛ علاوه بر اینکه دخالت در کار دولت است، موجب پایین آمدن قدرت مدیریتی در کشور نیز می‌شود.

🔹تاملی در فرآیند انتصاب‌های فشل؛مصائب دخالت های نمایندگان در امور اجرایی
وجود برخی مشکلات در سطح دستگاه‌های مختلف و کندی حرکت به سمت توسعه و حل مشکلات ناش ی از تصمیماتی است که توسط این مدیران گرفته می‌شود و در عمل چیز خاصی مشاهده نمی‌شود و یا در مواقع بحرانی کاملاً فشل و درمانده می‌شوند.
وقتی نماینده‌ای برای به دست گرفتن امور توسط هم حزبی یا افرادی که به او ارادت دارند، تلاش می‌کند، عملا از وظیفه اصلی خود یعنی نظارت و پیگیری فاصله خواهد گرفت.

🔹رسیدن به مقصود، پیروزی ظاهری و شکست باطنی
اینکه نماینده یک شهرستان از انتخاب فرماندار تا بخشدار و دهیار یا نماینده شورای شهر و غیره زمین و زمان را به هم بدوزد و مقصود خود برسد، نشان از توانمندی آن نماینده نیست بلکه در دراز مدت کل مجموعه مورد نظرش دچار دگردیسی و افول خواهد بود.
🔹یک نماینده در استان مازندران که در مدت اخیر با پروپاگاندای رسانه‌ای و رفتار پوپولیستی سعی در جذب نگاه مردم برای انتخابات مجلس دوره بعدی دارد و در سال‌های اخیر نیز از نمایندگان پرحاشیه و پر سر و صدای استان مازندران بوده با اتفاقات پیش آمده برای مدیر سابق اداره برق فریدونکنار که از نیروی همین نماینده بوده به دنبال انتصاب مدیر دیگری در مدیریت توزیع نیروی برق شهرستان فریدونکنار است.
🔹سوال اینجاست اینهمه فشار جهت انتصاب یک مدیر وابسته به نماینده برای چیست؟
🔹چرا از گذشته درس نمیگیرید؟
🔹مگر طبق قانون بارها توسط مسئولین بلند‌رتبه کشور بیان نشده که نماینده ها هیچگونه حق دخالتی در انتصابات ندارند پس اینهمه دخالت در مورد انتصاب مدیران در حوزه انتخابیه های مختلف برای چیست؟یادداشت:قربانعلی خبازکناری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی