ویژه های خبری

مدیر آموزش وپرورش فریدونکنار گفت: اجلاس سراسری مدیران و روسا، بزرگترین هم اندیشی برای حل چالشهای پیش روی آموزش و پرورش است

به گزارش کناریها به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ "سیدعظیم اسماعیل زاده" از برگزاری اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور در تاریخ ۱۱و ۱۲شهریورماه جاری خبر داده و گفت: این اجلاس، بزرگترین همایش کارشناسانه و تخصصی برای چاره اندیشی در مورد چالش های پیش روی دستگاه تعلیم و تربیت کشور است.

وی با اشاره به اینکه این اجلاس به صورت ویدئو کنفرانس و در مراکز استانها برگزار می شود افزود: آشنایی روسا و مدیران با فرایند جدید آموزش در مدارس، هم اندیشی در مورد روشهای پیشگیری از افت تحصیلی و ترک تحصیل دانش آموزان و نظارت بیشتر بر عملکرد مدیران مدارس و معلمان در حوزه ی آموزش و پرورش در شبکه ی شاد از دیگر اهداف این اجلاس است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار با اشاره به چالش های مهم آموزش و پرورش در سطح ملی و منطقه ای اذعان داشت: بازنشستگی بخش عمده ای از بدنه نیروهای با تجربه ی آموزش و پرورش و عدم جایگزینی مناسب نیروهای متخصص در این حوزه، مهم ترین چالش پیش روی آموزش و پرورش در پنج سال آتی می باشد.

اسماعیل زاده جذب نیروهای خرید خدمات، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را روشی نامناسب و نامطمئن برای جایگزینی نیروهای بازنشسته دانسته و اظهار کرد: بهترین روش برای جایگزینی نیروهای متخصص، برنامه ریزی بلند مدت و جذب نیروهای با انگیزه و جوان از طریق دانشگاه فرهنگیان است.

وی از شیوه ی دریافت مالیات از فرهنگیان به شدت انتقاد و تصریح کرد: در عصر مشکلات مالی آموزش و پرورش، موسسات کنکوری با درآمدهای بسیار بالا، به بهانه کار فرهنگی از پرداخت مالیات معاف هستند اما فرهنگیان عزیز ماهیانه و به صورت مستمر مالیات پرداخت می کنند. این موضوع را به صورت جدی در اجلاس اخیر مطرح خواهیم کرد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان فریدونکنار با اشاره به اقدامات قابل دفاع دستگاه تحت مدیریت خود در سالهای گذشته بخشی از اقدامات یکسال اخیر را مطرح و بیان کرد: با مقاوم سازی و افتتاح مدرسه شهید مصطفی خمینی، آمار مدارس دوشیفته در شهرستان فریدونکنار به صفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: در سال جاری برنامه هایی برای توانمند سازی معلمان جهت حضور باکیفیت تر در شبکه آموزشی دانش آموزان(شاد) در دستور کار داریم که امیدواریم با ورود خیرین محترم در بحث تهیه گوشی و تبلت برای دانش آموزان نیازمند، تحقق این هدف به طور کامل میسر شود.

اسماعیل زاده تأکید کرد: تهیه ی اینترنت رایگان برای مدارس و شبکه ی شاد از نیازهای ضروری آموزش و پرورش در سال جاری است که از وزیر محترم آموزش و پرورش،وزیر محترم فناوری و ارتباطات و همچنین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار تحقق این امر را داریم.

وی در پایان با تأکید بر تبدیل شدن آموزش و پرورش به یک گفتگوی ملی، خاطرنشان کرد: تحقق این امر به عنوان یک ضرورت انکار ناپذیر برای توسعه ی کشور، کاری بسیار سخت بوده و راه درازی در پیش داریم. اما از آنجا که آموزش و پرورش با دوسوم جمعیت کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط است، می توان با مشارکت دادن قشر بیشتری از جامعه،خصوصا اولیای دانش آموزان در امور آموزشی و پرورشی، گام اول در تبدیل شدن آموزش و پرورش به یک گفتمان ملی برداشته خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی