ویژه های خبری

می‌گویند تجمع ممنوع، مراسم ممنوع، عزاداری و برگزاری جشن شادی ممنوع اما هیئت تعطیل نیست، در شهر همه آنها را می‌شناسند، افرادی که در گمنامی فعالیت می‌کنند، در ضدعفونی معابر شهری پای کار هستند و حالا این بار، با تعمیر و نوسازی خانه محروم، حامی افراد بی‌بضاعت و مستمند شده‌اند.

به گزارش کناریها به نقل از ایسنا اگر سیل بیاید، زلزله یا همین کرونا، برای‌شان فرقی ندارد، مهم نیت‌شان است، جهاد در راه خدا با کمک به مردم. تا پیش از کرونا، هر هفته سه شنبه قرار عاشقی‌شان بود و در مناسبت‌ها به ویژه فاطمیه و محرم، برای اهل بیت و افزایش معرفت جوانان سنگ تمام می‌گذاشتند. اینها تمام آنچه باید گفت نیست، همزمان با شیوع کرونا، به خیابان‌های شهر فریدونکنار آمدند، ضدعفونی بخشی از شهر فریدونکنار به آنها سپرده شد و به خوبی هم از پس آن بر آمدند، گروهی که در عین گمنامی، در حال فعالیت بودند، "هیئت مخیم العباس شهرستان فریدونکنار".

می‌گویند نیروی جهادی هر جا که باشد وظیفه خود را به خوبی به سرانجام می‌رساند، از ساخت، تعمیر و یا نوسازی خانه محروم گرفته تا توزیع هفتگی غذای گرم بین محرومان، محمدرضا کریمی مسئول هیئت مخیم العباس (ع) شهرستان فریدونکنار در این خصوص می‌گوید که، تعطیلی برای هیئت‌ها معنا ندارد و علیرغم وجود ویروس کرونا فعالیت جهادی هیئت ها پا برجا است.

وی به این نکته اشاره می‌کند که، همه تلاش هیئت مخیم‌العباس از سال ۱۳۸۰ این بود که بتواند تاثیر مثبتی در جامعه و شهر محل فعالیت داشته‌ باشد، این هیئت جدا از برگزاری مراسم مذهبی، اعیاد، شهادت‌ها و مناسبت‌هایی که بهترین شکل برگزار می کند تصمیم داشت تا برای اثر بخش بودن بیشتر، کارهای خاصی را انجام دهد.

شاید برخی کارها فقط و فقط از سوی گروه‌های جهادی امکان‌پذیر باشد و با وجود مسئولیت برخی، تا این هیئت‌ها پا به میدان نگذارند، کارها پیش نمی‌رود، کریمی به این نکته اشاره می‌کند و می‌گوید، متوجه شدیم که در فریدونکنار محرومان زیادی زندگی می‌کنند که به کمک برای گذران امور زندگی‌شان نیازمند هستند، تصمیم گرفتیم تا با انجام کاری حتی کوچک، حق مطلب را در دستگاه امام حسین(ع) ادا کرده باشیم.

نکته مهمی که شاید همه باید آن را مورد توجه خود قرار دهند این است که، شاید برخی شبهه‌افکنی‌ها و ابهاماتی که برای هیئت‌ها ایجاد می‌کنند این باشد که چرا فقط "سینه‌زنی و عزاداری"، این در حالی است که اگر وارد میدان شوید و از نزدیک با این هیئت‌ها در ارتباط باشید، متوجه می‌شوید که عزاداری و سینه‌زنی تنها یک حرکت بسیار مهم هیئت‌ها است، آنها بایدهای دیگری هم دارند.

کریمی ضمن طرح این موضوع، به این نکته اشاره کرد که، هیئت مخیم العباس فریدونکنار در پنجم هر ماه ۲۰ تا ۳۰ بسته معیشتی میان محرومان این شهرستان توزیع می‌کند و در روزهای کرونایی، این میزان به بیش از ۲۰۰ خانواده محروم رسید.

وی معتقد است که باز هم باید فعالیت داشت، تنها جسم انسان نیازمند حرکت و تعالی نیست، روح انسان نیز باید به جلو حرکت کند، کریمی می‌گوید، یکی دیگر از کارهایی که از سه سال گذشته آغاز شده، مربوط به خانواده ها است، پس از آنکه متوجه برخی ناهنجاری‌ها و افزایش طلاق در سطح فریدونکنار شدیم، وظیفه خود دانستیم تا جلسات خانواده مختص زوج‌های جوان را در این هیئت برگزار کنیم و از کارشناسان خبره و پرنفوذ استفاده کردیم.

مسئول هیئت مخیم العباس (ع) شهرستان فریدونکنار ادامه داد که، برپایی هیئت جوانان مخیم‌العباس، برگزاری طرح‌های تابستانه، زندگی به رنگ خدا، کمک به نیازمندان و نوسازی و یا بازسازی خانه محرومان در فریدونکنار تنها بخشی از فعالیت‌های این هیئت است.

وی با اشاره به ساخت خانه زوج سالمند نیازمندی که در شرایط بسیار بدی زندگی می‌کردند، اشاره کرد و گفته که، باتوجه به مشکل جسمانی این زوج، رفت و آمد از طریق پله برای آنها با مشکل مواجه بود که تصمیم به نوسازی آن گرفتیم، همچنین سرویس بهداشتی، آشپزخانه، سقف و تقریبا تمام منزل مورد بازسازی قرار گرفت.

کریمی به تامین هزینه‌های این بازسازی‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید که، بخشی از هزینه ها را هیئت متقبل می‌شود و بخشی دیگر از طریق مردم و خیران فراهم می‌شود و بدین منظور اگر فرد یا گروهی تمایل به تامین هزینه در این فعالیت‌ها را داشت می‌تواند به محل هیئت مخیم‌العباس فریدونکنار مراجعه کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی