ویژه های خبری

حسینی گفت: احیای شهیدانه زیستن و سبک زندگی اسلامی یکی از اولویت های مهم گروه جهادی فرهنگی کتاب آرا فریدونکنار است که باید همه ما در این راستا تلاش کنیم.

به گزارش کناریها به نقل از شبستان «سیدمحمد حسینی» در حاشیه مراسم رونمایی کتاب «مشتاق الحسین (ع)» روایت زندگی شهید مدافع حرم «حسین مشتاقی» به نویسندگی «زینب بابکی» که در سالروز ولادت این شهید بزرگوار ( 2 اردیبهشت) در مزار شهید برگزار شد، اظهار کرد: مطالعه کتاب عاملی مهم برای آشنایی با سیره شهدا و قدم گذاشتن در این مسیر است.

مسئول گروه جهادی فرهنگی کتاب آرا فریدونکنار افزود: اولین پویش کتابخوانی سال 1400 را بر محور کتاب «مشتاق الحسین (ع)» قرار دادیم و این افتخار ماست که سیره و روش این شهید بزرگوار الگوی زندگی ما در سال جدید و همیشه باشد.

حسینی گفت: از سه سال گذشته پویش کتابخوانی به همت این گروه جهادی با هدف توسعه و ترویج کتاب خوب در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه کتاب باید در سبد کالای فرهنگی ما قرار گرفته و با خرید کتاب در این بخش تلاش کنیم تا در راستای ارزش ها و حفظ ارزش ها گام برداریم؛ تصریح کرد: تاکنون 23 عنوان کتاب بالغ بر 3 هزار جلد کتاب را به مردم عرضه کردیم.

حسینی گفت: در پویش کتابخوانی، کتاب را می خریم و می خوانیم و امانت می دهیم تا این روش امانت دادن کتاب که مغفول مانده است؛ احیا شود.

مسئول گروه جهادی فرهنگی کتاب آرا فریدونکنار و مسئول کانون پرورشی فکری فریدونکنار افزود: برای احیای شهیدانه زیستن و سبک زندگی اسلامی باید همه ما تلاش کنیم و یاد بگیریم که شهدا چگونه نمازخوان شدن را یاد گرفتند؛ چگونه رشد کردند و چگونه فرزندان گذشته این همه معضلات اجتماعی نداشتند و حیات طیبه به وجود آمد.

وی خاطر نشان کرد: با مطالعه کتاب «مشتاق الحسین (ع)»  و کتاب های مفید و ارزشمند دیگر به راحتی می توان به بسیاری از این مسائل و مشکلاتی که جوانان و نوجوانان اکنون با آن روبرو هستند؛ پاسخ داد.

حسینی یادآور شد: در کتاب «مشتاق الحسین (ع)» مصادیق غنی فرهنگ اصیل اسلامی و سبک زندگی تراز انقلاب نهفته است و با مطالعه این کتاب تا حد بسیار بالایی می توانیم ضمن آشنایی با سیره و روش شهید بزرگوار شهید مدافع حرم حسین مشتاقی، در احیای شهیدانه زیستن و سبک زندگی اسلامی تلاش کنیم .

کتاب «مشتاق الحسین(ع)» روایت زندگی شهید مدافع حرم «حسین مشتاقی» به نویسندگی «زینب بابکی» است که با حضور خانواده این شهید والامقام و نویسنده و گردآورنده این کتاب و عاشقان به شهید و شهادت در سالروز ولادت این شهید بزرگوار ( 2 اردیبهشت) در مزار شهید رونمایی شد؛کتاب «مشتاق الحسین(ع) زندگی «حسین مشتاقی» را از تولد در سال 1364تا شهادت در اردیبهشت 1395را از زبان مادر، پدر،همسر، هم‌رزمان روایت می‌کند.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی