ویژه های خبری

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ارزیابی 31 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استان از سوی وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 99-98 گفت: شهرستان‌های فریدونکنار، ساری ناحیه 2 و ساری ناحیه 1 به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم استان را کسب کردند.

«علی دهقان» با اشاره به ارزیابی 31 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استان از سوی وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 99-98 گفت: شهرستان‌های فریدونکنار، ساری ناحیه 2 و ساری ناحیه 1 به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم استان را کسب کردند.

وی به فعالیت‌های 9 گانه پژوهش‌سراها اشاره و تصریح کرد: این پژوهش‌سراها در زمینه‌های زیست فناوری، نانوتکنولوژی، نجوم، کدنویسی، ادبیات، گیاهان دارویی، مسابقات آزمایشگاهی، سلول‌های بنیادی و انرژی‌های نوین فعالیت می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از وجود 31 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در استان مازندران خبر داده و گفت: 9 پژوهش‌سرا به عنوان قطب استانی انتخاب شده و فعالیت‌های 9 گانه را در قالب جشنواره علمی-پژوهشی  با پوشش دانش‌آموزان کلیه مقاطع تحصیلی در سطح استان پشتیبانی و داوری می‌کنند.

دهقان با اشاره به شاخص‌های ارزیابی وزارت آموزش و پرورش از پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی خاطرنشان کرد: مقالات دانش‌آموزی، میزان حضور دانش‌آموزان در همایش‌ها و کارگاه‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی، تشکیل انجمن‍های علمی و پژوهشی دانش‌آموزی، پوشش رسانه‌ای و فعالیت‌های خلاقانه از جمله شاخص‌های ارزیابی پژوهش‌سراها است که در قالب بارگذاری مستندات در سامانه همگام مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول با تقدیر از فعالیت‌های درخور و شایسته پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی استان در زیست بوم جدید، تأکید کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار خوب در این مراکز، به دانش‌آموزان علاقمند به فعالیت‌های علمی و پژوهشی توصیه می‌کنم تا از ظرفیت‌های موجود در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی استان استفاده کنند.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی