ویژه های خبری

نخستین نشا مکانیزه برنج با حضور جمعی از مسئولان در فریدونکنار انجام شد.

به گزارش کناریها نخستین کشت نشا مکانیزه برنج در فریدونکنار عصر امروز با حضور نصیری فرماندار، محمدی بخشدار مرکزی، هادی‌زاده مدیرجهاد کشاورزی و جمع دیگر از مسئولین شهرستانی در شرق فریدونکنار انجام شد.
محمد هادی‌زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار در حاشیه کشت نشا مکانیزه و در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سطح زیر کشت مکانیزه برنج در سال جاری نسبت به سال قبل چهار برابر رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: فریدونکنار با برخورداری از ۶ هزار و ۲۳ هکتار اراضی کشاورزی و چهار هزار و ۴۲۰ بهره‌بردار از شهرستان‌های پیشرو در امر کشاورزی است.
 
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار با بیان مزایای کشت مکانیزه گفت: از مزایای کشت مکانیزه می‌توان به کاهش سختی کار، صرفه‌جویی در وقت، انجام به موقع عملیات کشاورزی، افزایش محصول، افزایش بهره‌گیری از نیروی کار و کاهش هزینه‌های تولید نام برد.

هادی‌زاده یادآور شد: در سال جدید تعداد ۲۴ نفر متقاضی دریافت دستگاه نشاکار برنج از فریدونکنار به بانک عامل معرفی و تعداد ۱۸ نفر موفق به خرید دستگاه نشاکار شدند و در حال حاضر نیر ۵ متقاضی جدید به بانک عامل معرفی شدند.

وی تصریح کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، کشت مکانیزه برنج موجب جلوگیری از تجمع کارگران در مزارع برنج و بهترین راهکار برای قطع زنجیره انتقال کرونا است./بلاغ

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی