ویژه های خبری

نظر کمیسیون موافقت مشروط برای برگزاری کنکور با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

به گزارش کناریها به نقل از ایرنا علی اصغر باقرزاده نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهارداشت: نظر کمیسیون موافقت مشروط برای برگزاری کنکور با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
نماینده بابلسر و فریدون‌کنار با بیان اینکه در موضوع برگزاری کنکور موافقان و مخالفانی زیادی صحبت کردند، اظهار داشت: بسیار از نماینده‌ها معتقد بودند در صورت به تعویق افتادن کنکور، ‌ چرخه آموزش دچار اشکال خواهد شد. همچنین در زمینه پزشکی نیز گفته شد اگر آزمون دستیاری پزشکی برگزار نشود، بیمارستان‌ها برای داشتن رزیدنت دچار مشکل می‌شوند.
وی ادامه داد: اگر رزیدنت‌ها وارد چرخه فعالیت در بیمارستان‌ها نشوند کار درمان مختل می‌شود. موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد، مربوط به زمان برگزاری آزمون بود که اگر آزمون ۹۹ برگزار نشود،  چه زمانی برگزار شود؟
نایب رییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همزمانی کرونا با آنفولانزا در پاییز اشاره کرد و گفت:‌ سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده تا زمان‌ زیادی مردم جهان باید با کرونا همزیستی مسلامت آمیز داشته باشند. زیرا زمان پایان کرونا مشخص نیست.
نماینده مردم  بابلسر و فریدون‌کنار همچنین از بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: این موضوع در کمیسیون بحث شد و سازمان تامین اجتماعی موظف شد با همکاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به ارائه نوعی از بیمه مناسب در مشاغل برای کسب و کارهای نوپا و مشاغل آزاد اقدام کند.
وی افزود: در این بحث بیشتر نماینده‌ها موافق بودند ولی درباره بندهای مختلف قرار شد در جلسه آینده بحث و بررسی صورت بگیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی