ویژه های خبری

علی اصغر باقرزاده در نشست کمیسیون بهداشت مجلس با وزیر بهداشت خواست تصمیم درستی برای پرستاران ۸۹ روزه که در دوران کرونا به کمک کادر درمان آمدند گرفته شود.

ب‍ه گزارش کناریها به نقل از ایلنا علی اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار و نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان درباره جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، مطالب ذیل را بیان داشته است: امروز جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت برگزار شد و محور بحث موضوع کرونا بود.
باقرزاده افزود: درباره مباحثی که در کشور با شروع پیک دوم رخ داده است، همچون افزایش تعداد بیماران و تعداد فوت‌شدگان بحث شد.
نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار اظهار کرد: وزیر بهداشت گزارشی را از ابتدای وقوع کرونا در کشور تا به امروز درخصوص پیشگیری و درمان کرونا در کشور ارائه داد.
وی همچنین گفت: به دلیل آن‌که این جلسه اولین جلسه کمیسیون با وزیر بهداشت بود، بسیاری از نمایندگان هم دیدگاه‌های خودشان را در مبارزه با کرونا و حمایت از پرستاران، بهورزان وپزشکان مطرح کردند. در بحث کارانه‌ها و تخت‌های بیمارستانی مطرح شد که دولت چه کارهایی باید انجام دهد.
نائب رییس کمیسیون بهداشت مجلس اضافه کرد: بحث دیگری که عنوان شد این بود که آیا فقط وظیفه مردم است که پروتکل‌های بهداشتی، قرنطینه خانگی و فاصله‌گذاری اجتماعی را به عنوان یک اصل رعایت کنند یا دولت هم باید وظیفه متقابلی داشته باشد.
علی‌اصغر باقرزاده افزود: موازی‌کاری و عدم فرماندهی متناسب درخصوص کنترل بیماری کرونا به گونه ای است که تناقض‌هایی به وجود می آورد و دولت هم باید در این قسمت وارد عمل شود و مردم بپذیرند.
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار بیان کرد: مطلب بعدی که بحث شد شکل قراردادهای پرستارانی بود که ۸۹ روز است به خدمت گرفته شدند؛ توصیه شد این پرستاران که به عنوان مدافع سلامت به میدان آمدند و در آینده دولت و کشور به این افراد نیاز دارد، برای قراردادشان فکری شود.
باقرزاده در پایان تاکید کرد: مجلس یازدهم بحث نظارت برایش مهم است، قوانین در عرصه سلامت به اندازه کافی داریم و در حال حاضر نیاز است در بعد نظارتی اقدام موثری‌تری داشته باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی