ویژه های خبری

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار مطرح کرد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار ورود فاضلاب خانگی به معابر شهری را از معضلات مهم این شهر برشمرد.

به گزارش خبرنگار کناریها به نقل از بلاغ، ناصر بزرگیان در نشست خبری با خبرنگاران اظهارکرد: اصحاب رسانه می توانند کمک بسیار زیادی در آگاهی بخشی سلامت مردم و پیشگیری از بیماری‌ها داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بهداشت و درمان می‌تواند فقط ۲۵ درصد از کارهای حوزه بهداشتی و درمانی را پیش ببرد و مابقی باید با همکاری دستگاه ها و رسانه‌ها انجام شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار با اشاره به خدمات این مجموعه گفت: خدمات ما به خانواده‌ها از زمانی که یک فرزند متولد می‌شود آغاز شده تا مرحله ازدواج، دوران بارداری، شیردهی و سالمندی ادامه پیدا می‌کند.
بزرگیان با اشاره به اجرای پویش ملی سلامت غربالگری دیابت و فشار خون، یادآورشد: این پویش از ۲۰ آبان آغاز شده و تا ۱۵ دی ماه به‌صورت رایگان برای خانواده‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: این پویش برای خانواده‌ها است که باید به صورت ناشتا به پزشکان خانواده حود مراجعه کنند و به صورت رایگان می‌توانند از این خدمات استفاده کرده تا دچار مشکلاتی مانند از دست دادن بینایی یا عفونت‌های کلیوی و غیره نشوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار با اشاره به خطرات بیماری دیابت و فشار خون، اظهارکرد: دیابت و فشار خون از علت‌های اولیه مرگ به حساب می‌آیند و هزار و ۵۱۰ نفر به علت دیابت و هزار و ۴۸۰ نفر بر اثر فشار خون در مازندران جان خود را از دست داده‌اند.

بزرگیان تاکید کرد: چاقی یکی از علت‌هایی است که می‌تواند موجب بروز بیماری‌های مختلفی شود و فریدونکنار از نظر چاقی در رتبه اول استان قرار دارد.

وی درخصوص چالش‌های موجود شبکه بهداشت، گفت: کمبود بهورز و امکانات سخت‌افزاری از مهمترین چالش‌های شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار ورود فاضلاب خانگی به معابر شهری را از معضلات مهم این شهر برشمرد و اظهارکرد: متاسفانه در زمینه بهداشت محیط شهر فریدونکنار دچار مشکلات زیادی است و ما به دلیل موانع یا خلاهای قانونی که وجود دارد قدرت برخورد زیادی نداریم اما اگر شهروندان موارد غیر بهداشتی از جمله ورود فاضلاب خانگی به معابر شهری را مشاهده کردند به شبکه بهداشت گزارش کنند ما می‌توانیم با اجازه دادستانی نسبت به آن برخورد قانونی داشته باشیم.

بزرگیان با اشاره به پروژه‌های بهداشتی و درمانی در دست ساخت، خاطرنشان کرد: انبار دارویی، درمانگاه شهید بصیر، سی تی اسکن بیمارستان از جمله پروژه‌هایی هستند که مراحل پایانی آن درحال انجام است و به احتمال قوی تا دهه فجر بهره‌برداری می‌شوند و فقط اورژانس بیمارستان تا پایان سال جاری به طول خواهد انجامید.

وی با بیان اینکه بیماری‌های سرطان پستان و سرطان دهانه رحم از بیماری‌های شایع بین بانوان است، خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه برای بانوان این است که بنابر آمار ۹۵ درصد از زنانی که بیشتر دچار بیماری سرطان پستان می‌شوند آن‌هایی هستند کمتر از سه فرزند دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار درخصوص سگ‌گزیدگی تصریح کرد: متاسفانه در فریدونکنار شاهد افزایش بی‌رویه آمار سگ‌گزیدگی هستیم و میانگین گازگرفتگی سگ در ماه حدود ۵۰ مورد است که این آمار نسبت به سال گذشته رشد سه برابری دارد.

بزرگیان افزود: درحالی که طی یک سال گذشته ۳۷۰ مورد سگ‌گزیدگی داشتیم اما امسال طی هشت ماه که از سال گذشته ۴۳۰ مورد سگ‌گزیدگی رخ داده است که مسئولان شهرستانی و شهری لازم است تدابیری برای جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب و همچنین سگ‌های دارای صاحب انجام دهند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی