ویژه های خبری

رئیس جهادکشاورزی فریدون‌کنار: کشاورزان این شهرستان پس از برداشت کشت اول برنج نسبت به حدود ۵ هزار هکتار از اراضی خود به کشت دوم برنج اختصاص می‌دهند که پیش بینی می گردد از این کشت هم مقدار ۲۱ هزار تن شالی برداشت گردد.

به گزارش کناریها محمد هادی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار بیان کرد:
کشاورزان پرتلاش شهرستان فریدونکنار عملیات برداشت کشت اول شالی را آغاز نموده و متعاقب آن نسبت به نشا اراضی خود جهت کشت مجدد اقدام کردند.

وی افزود: شهرستان فریدونکنار دارای ۶۰۲۲ هکتار اراضی کشاورزی با متوسط عملکرد ۵۲۰۰ کیلو شالی در هکتار می باشد که در کشتی اول اول ۳۱ هزار و سیصد و چهارده تن شلتوک برداشت می گردد.

رئیس جهادکشاورزی فریدون‌کنار ادامه داد: شهرستان فریدونکنار با تولید ۱۸ هزار و ۱۶۲ تن برنج در کشت اول آذوقه مورد نیاز برای ۵۰۵ هزار نفر را تامین می نماید.

این مسئول اضافه کرد: کشاورزان این شهرستان پس از برداشت کشت اول برنج نسبت به حدود ۵ هزار هکتار از اراضی خود به کشت دوم برنج اختصاص می‌دهند که پیش بینی می گردد از این کشت هم مقدار ۲۱ هزار تن شالی برداشت گردد.

هادی زاده در پایان گفت: اولین نشاء کشت مجدد برنج در تاریخ ۲۵ تیر ۹۹ در روستای کوچک بیشه محله بخش دهفری شهرستان فریدونکنار در سطح ۲ هزار متر مربع انجام گردید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی