ویژه های خبری

به گزارش کناریها بازار بزرگ ماهی در شهرستان فریدونکنار از جمله بازارهای معروف و کم نظیر شمال کشور است که در روزهای کرونایی و قرنطینه بودن همشهریان‌مان در خانه شاهد حضور مشتری این بازار که برخی شهروندان و مسافران از سراسر کشور هستند همراه با تجمع عمومی بالا در این مکان است.

این روزها هستند افرادی با انجام کار جهادی در پی ضد عفونی کردن و گندزدایی معابر و مکان‌ها برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس تلاش می‌کنند اما برخی‌ها گوششان بدهکار نیست و همچنان در کانون شیوع ویروس در جمعی عمومی شلوغ وقت می‌گذرانند.

می‌دانیم سبزی پلو با ماهی غذای مرسوم و محبوب ما ایرانی‌ها در شب و روزهای عید نوروز است اما شلوغی و تجمع مردم آن هم در شرایط شیوع بیماری ویروسی کرونا کار پر ریسکی و نگران کننده‌ای خواهد بود، واقعا چشیدن طعم ماهی شب عید به خطر آلوده شدن به ویروس کرونا درست در زمانی که در همه کشور اعلام قرنیطنه خانگی شده، می‌ارزد؟

پره‌های ماهیگیری در مازندران برای مقابله با ویروس کرونا تعطیل است

ولی الله محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران اظهار کرد: اقدامات مهم و پیشگیرانه برای شیلات مازندران در مقابله با ویروس کرونا انجام شد.

وی تصریح کرد: ماهی‌هایی که از سردهنه رودخانه‌های فریدونکنار صید می‌شوند از طریق صیادان غیر مجاز صورت می‌گیرد که در این رابطه با نیروی انتظامی، یگان حفاظتی شیلات و نیروهای دریابانی هماهنگی کردیم تا با این افراد برخورد شود.

مدیر کل شیلات مازندران با اشاره به اینکه به صیادان در روزهای اخیر توصیه‌های بهداشتی و مقابله با ویروس کرونا را آموزش دادیم، گفت: در این شرایط بحران بیماری کرونا فعالیت صیادان با حداقل نیرو انجام می‌شود.

محمدزاده خاطرنشان کرد: ۷ روز از تعطیلی پره‌های شیلات در مازندران می‌گذرد و در برخی مراکز با یک سوم نیرو مشغول کار هستند.

 تعطیلی بازار هفتگی، فروشگاه و پاساژهای فریدونکنار

محمد نصیری‌کناری فرماندار شهرستان فریدونکنار نیز اظهار کرد: بازارهای هفتگی، فروشگاه و پاساژهای فریدونکنار همچنان در تعطیلی به سر می‌بردند.

وی در رابطه با تجمعی که در این روزهای کرونایی در زیر پل میلاد این شهر برای ماهیگیری انجام می‌شود، تاکید کرد: در این خصوص با مدیرکل شیلات مازندران صحبت شده است و تذکرات لازم مبنی بر تجمع برای ماهیگیری توسط مردم در این شرایط شیوع بیماری کرونا داده شد اما برای آن‌ها ظاهرا هنوز توجیه‌پذیر نیست.

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: در این خصوص با نیروی انتظامی و ارگان‌های ذی‌ربط هماهنگ‌هایی صورت گرفته که با این افراد برخورد شود.

نصیری‌کناری در خصوص تردد و باز بودن بازار ماهی فریدونکنار هم در این ایام چنین بیان کرد و گفت: در خصوص مباحث بهداشتی این بازار در چند روز اخیر با مسئولان مربوطه صحبت شده و پیگیری‌هایی داشتیم که سه روز تعطیلی پره اعلام شد.

وی ادامه داد: به علت بارندگی و طوفانی بودن دریا صید ماهی تا چند روز انجام نشد و تا ۱۰روز بازار ماهی این شهرستان بی‌رونق شده بود.

فرماندار فریدونکنار یادآور شد: دیروز عصر سه‌شنبه ۵ فروردین ماه بازار این شهرستان شلوغ شده بود که در این خصوص هم برنامه‌ریزی‌هایی در نظر گرفته شد و نظارت‌های ما برای باز بودن این بازار هم همچنان ادامه خواهد داشت./ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی